Cesta za REXEM aneb KUTNÁ HORA

10. června 2019 v 21:29 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
KNIHY JSOU OTISKY LIDSKÝCH MYŠLENEK.
KNIHTISK JE STRŮJCEM JEJICH NESMRTELNOSTI.

Celodenní výlet za hranice MUB se konal
v sobotu 8. června 2019

Cesta za REXEM aneb KUTNÁ HORA - historie a současnost

Knihovnice mikroregionu Urbanická brázda a jejich hosté se na letošní výlet opět vypravili auty. Proč? Abychom stihli připravený program. Jak titulek napovídá, navštívili jsme městskou knihovnu v Kutné Hoře. Přestože nemoc zúžila naše řady, v 9. hodin se před knihovnou sešla osmičlenná skupina knihovnic a hostů včetně školáka, kde nás přivítala ředitelka Mgr. Gabriela Jarkulišová a metodička knihovny Mgr. Lucie Macháčková, které nás provedly knihovnou a podaly zajímavé informace o programu Tritius REX. Děkujeme za vlídné přijetí.

Součástí programu byla i návštěva Muzea Knihtiskárna expozice historie knihtisku. Viděli jsme unikátní stroje. 180 let starý ruční tiskový lis Christianna Dinglera, unikátní americký sázecí stroj Intertype, část vybavení tiskárny a knihárny. Každý měl možnost ručně vytisknout a odeslat vlastní pohlednici na 100 let starém stroji.

foto:dako
Dalším naším cílem byla zděná rozhledna Havířská bouda v Kaňku.
Uprostřed kaňkovského lesa se nachází výletní restaurace Havířská bouda s rozhlednou nazvanou podle vrchu, na němž byla vystavěna. Rozhledna je vysoká 30 m a byla vybudována v roce 2013 z masivního kamenného kyklopského zdiva. Na její vrchol vystoupíte po 144 schodech, případně můžete využít výtah, díky němuž je rozhledna přístupná i pro handicapované. Krytá vyhlídková terasa, s kavárnou a restaurací pro 20 osob, nabízí nejen výhled na panorama Kutné Hory, ale také do širokého okolí.
Na průběh se můžete podívat ve fotogalerii.
O hezké zážitky nebyla nouze, počasí se vydařilo, dobrá nálada nechyběla.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama