Srpen 2018

Nikdy neříkej nikdy aneb knihovnice MUB opět na kole.

29. srpna 2018 v 12:48 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
Řekla jsem si, když jsem se vrátila domů z cyklo výletu knihovnic MUB, který nebyl původně vůbec zařazen v našem plánu akcí. Proč? Protože se nám zdálo, že jsme vyčerpaly všechny nabídky cyklotras, jejichž dojezd by odpovídal našim možnostem a splnily přání vidět nové a zajímavé. Přesto se v letošním létě nový tip objevil. Navštívíme chlumecko. Pamětníci podotknou, tam jsme už jely. Ano, ale za jiným cílem.
Tentokrát nás zajímala nová knihovna v Chlumci nad Cidlinou, která byla slavnostně otevřena letos 24. května. A druhý cíl, zatím tajný, objevíte na konci reportáže.
Sraz byl 28. 8. 2018 v Roudnici U Sallonu odkud v 7.00 vyjely směr Kosice tři knihovnice. Projely krásnou krajinou Luhů, zastavily se u kapličky a poté již dorazily do Chlumce nad Cidlinou a během chvilky zastavily u nové knihovny, první to cíl našeho výjezdu. Přivítala nás a knihovnou provedla vedoucí knihovny Jana Tichá. Knihovna ještě voní novotou a prostředí je hezké a příjemné. Poděkovaly jsme za vlídné přijetí a vydaly se "dobýt" druhý cíl našeho výletu.
A tím byla Rozhledna v Kosicích. Na kopečku u rybníka krásná, pevná, dřevěná, i když jen s dvoupatrová ale s krásným výhledem do kraje na všechny strany. Velmi, velmi pohodové zakončení báječného dne! Dobré počasí ani nálada, nechyběla.
Počet ujetých km se lišil v závislosti na vzdálenosti místa bydliště na místo srazu. Základní okruh start - cíl Roudnice