Soutěže a čtenáři...

16. července 2018 v 14:26 | DAKO |  Vzpomínání...
Vzpomínání... také se vám stalo, že vás čas (neúprosně běžící vpřed) zaskočil a najednou jste zjistili, že cosi nečekaně končí?!
Vzpomínání...přidejte se k nám, knihovnicím, a "projděte" se s námi mozaikou vzpomínek, perliček, střípků událostí, neuveřejněých (založených) příspěvků, ale i trapasů, které nás během 20 let potkaly.
Soutěže a čtenáři...

Krajka v knihovně - kniha v krajkách!

Vyhlášení soutěže o nejhezčí záložku do knihy
V rámci Týdne knihoven 2002 vyhlásila Městská knihovna v Sedlčanech soutěž na podporu Mezinárodního krajkářského kongresu OIDFA 2004 v Praze o nejkrásnější záložku do knihy.
Námět:
Námětem je krajka, která může být ztvárněna jakoukoli technikou na záložce.
Mohou to být záložky paličkované, šité, papírové ..., fantazii a šikovnosti se meze nekladou - inspirace krajkou však nutná.


V roce 2002 - naše knihovna vyhlásila Velkou letní soutěž - O nejhezčí záložku do knihy a tím se připojila k akci knihoven na podporu Mezinárodního krajkářského kongresu OIDFA v Praze a v České republice.

V celostátní soutěži, kterou vyhlásila Městská knihovna v Sedlčanech,
získala naše knihovna - 3. místo - v kategorii Textilní záložky - dospělí.
Vyrobené záložky byly zařazeny do putovní výstavy po českých knihovnách. Celkem jsme odevzdaly 24 kusů záložek, na jejichž výrobě se podílelo 14 čtenářek a dětí. Všem gratulujeme a děkujeme. Celé akce se zúčastnilo 34 knihoven a škol, které vyrobily 716 záložek.

Námět:
Námětem je krajka, která může být ztvárněna jakoukoliv technikou na záložce. Mohou to být záložky paličkované, šité, papírové… Fantazii a šikovnosti se meze nekladou - inspirace krajkou je však nutná.
Cíl:
- Nasbírání co největšího počtu záložek
- Záložky označené jménem a adresou soutěžícího budou malým dárkem pro sponzory a zahraniční návštěvníky kongresu (účast hostů z celého světa)
- Nejkrásnější a nejnápaditější budou vystaveny v rámci kongresu v Praze
- Shrnuto: jedním z cílů jak pro knihovníky, tak i pro členky přípravného výboru kongresu, je zviditelnění se před veřejností a tato soutěž by tomu mohla pomoci
Kdo se může zúčastnit:
Účast není ničím omezena - záložky může vyrábět každý, kdo k tomu má chuť. Soutěž je vhodná zvláště pro kolektivy - Domy dětí a mládeže, Školní kluby, Základní umělecké školy…

záložky na putovní výstavě

výrobky dobřenických čtenářek
Krajky v naší knihovně
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 17. července 2018 v 6:33 | Reagovat

Vždy mne fascinuje jaké výborné nápady a akce má Tvoje knihovna. Tak hodně dalších úspěchů!

2 DAKO DAKO | 17. července 2018 v 9:54 | Reagovat

[1]: Milá Otavínko, moc děkuji! Přeji hodně zdraví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama