Výlet MUB

16. června 2018 v 11:12 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
Výlet MUB 2. června 2018
13 877 kroků
cca 10 km
za den.

A to je co, říkáte si? No 13 877 kroků cca 10 km za den jsme ušli 2. června 2018. Ale kdo a kde? Přece knihovnice MUB a jejich hosté na výletě do Bozkovských jeskyní a Riegrovu stezku. Začněme pěkně popořádku. K jeskyním jsme dorazili auty, stezku jsme absolvovali pěšky. Nezapomněli jsme s sebou vzít turistické hůlky. Fotogalerie.

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou. Labyrint chodeb krášlí krápníky a charakteristické křemenné lavice, římsy a lišty. Vystupují ze stěn i stropů ze všech stran a popouštějí uzdu naší fantazie. Až díky lidské obrazotvornosti získaly jména jako Hřebínek, Anděl, Panenka, Tři králové, Přilba či Betlém. Stalagnáty, stalagmity a stalaktity nejrůznějších barev a tvarů jsou dílem statisíců let, v průběhu nichž se utvářely a čekaly na své objevení a obdiv návštěvníků.(zdroj: http://www.bozkovske-jeskyne.cz/)
Riegrova stezka je turistická, červeně značená trasa, kterou založil a slavnostně otevřel 20. října 1909 Klub českých turistů a která vede ze Semil do Železného Brodu. Stezka vede podél řeky Jizery a její délka je necelých 5 km. Stezka nese jméno po významném politikovi a rodákovi ze SemilFrantiška Ladislava Riegera, který mj. stál u založení Národní strany a později se stal jejím druhým vůdcem. "Riegrovka" prochází přírodní rezervací Údolí Jizery u Semil a Bítouchov (zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Riegrova_stezka )
Počasí nám přálo, nálada nechyběla a zdraví nezklamalo.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama