Revize knih a křest...?

30. června 2018 v 9:30 | DAKO |  akce
…Revize skončila a na další raději nemyslíme!...
Těmito slovy končila zpráva o revizi před pěti lety. Musím říct, že opravdu poctivě jsme na revizi nemysleli. Ovšem je jeden element, který naopak na revizi myslel velmi poctivě. Čas! Bez servítků nám připomněl, že nejen uplynulo pět let, že nejen přišel čas kontroly knihovního fondu, ale že se i podepsaly na naší tváři. Leč zanechme stesků a s "chutí do toho a půl je hotovo".
důležitý pomocník

Knihovna zjišťuje skutečný stav svého fondu. Před zahájením revize je třeba otevřít revizní program a zapojit skener. Každá kniha se vezme z regálu do ruky a pomocí čtečky nebo ručního skeneru se ověří její identifikační kód. Vyřadí se knihy staré a poškozené. Kromě toho, že revize prověří skutečný i obsahový stav knihovního fondu, připomene nám i "poklady" na které se časem pozapomnělo, protože se už tolik nepůjčují a redukovaný fond tak dá vyniknout knížkám, které se v množství těch nečtených dosud skrývaly.

V dobřenické knihovně proběhla pravidelná revize v časovém období od 20. června do 27. června 2018 za účasti knihovnice a pracovnic střediskové knihovny KMHK. Je možné, aby "statistika, která nudou je", přinesla příjemné a milé zpestření revizní práce? Říkáte, není! Do 21. června jsem si myslela totéž. Ovšem jsou výjimky potvrzující pravidlo. Křest! V knihovně? Ano! Křest knihy při revizi? Nikoliv…

… před zahájením revize je třeba otevřít revizní program a zapojit skener/y…
Ovšem jestliže jsou oba nefunkční, je potřeba situaci řešit. Pokud lze opravit, opravit - OÚ, pokud nelze koupit KMHK - NOVÝ SKENER. Stalo se. A protože je opravdu "šumný" usoudily jsme, že si zaslouží jméno. Foto galerie.
A tak byl 21. června pokřtěn jménem BRUNO.
Tři kmotry mu popřály hlavně zdraví, dlouhá léta a dobré zacházení.

Metodické oddělní KMHK a OÚ tak přispěly velkou měrou k bezproblémovému průběhu revize. Děkujeme.
Po dobře provedené revizi získá knihovník přesná čísla o stavu knižního fondu v knihovně. O výsledku revize knihovního fondu je sepsán zápis.
Tak zase za pět let!
Ano, revize knihovního fondu v knihovnách do 100 000 svazků se provádí jednou za 5 let.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama