Leden 2017

Cyklofestival 2017 HK

21. ledna 2017 v 20:17 | DAKO |  akce

Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o "cyklocestování" a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny "cyklocestovatele", kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos opět v konferenčním sále Úřadu práce na Wonkově ulici a to v termínu 4.-5.2.2017. V programu je plno nových tváří a tak se můžeme těšit na další dobrodružství, sportovní výkony a spoustu krásných fotografií. Samozřejmostí je fajn nálada a různé doprovodné programy.
Čtenářská výzva 2017

19. ledna 2017 v 20:07 | DAKO |  akce
Chcete objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě?
Přečtěte v roce 2017 dvacet knih podle předem daných témat (níže)
(jednu knihu nelze použít pro splnění více témat)
Příjemné zážitky s knihami.

Knihovníci v tisku aneb rekapitulace akcí 2016

10. ledna 2017 v 20:17 | DAKO |  Knihovny MUB
Motto:
"Jaro, léto, podzim, zima - v knihovně je vždycky prima"
Čtenáři souhlasíte? My knihovnice ano!

Akce v interiéru i exteriéru letošního roku jsme připravovaly na třech schůzkách. V renovované knihovně Syrovátka a Lhota pod Libčany, podzimní program v knihovně Libčany.
Nový rok 2016 přivítaly knihovnice "hrou vášní". V sále Filharmonie Hradce Králové17. ledna 2016 shlédly divadelní komedii HRA VÁŠNÍv podání pražských herců. Devátý rok spolupráce byl zahájen.

I v letošním roce Knihovnice MUB připravily pokračování seriálu Knihovnice a zdravý životní styl na téma Na kolech za historií mikroregionu.
První výlet za historií se uskutečnil v loňském roce, kdy jsme navštívily zámek v Dobřenicích. Seznámily jsme se s průběhem rekonstrukce zámku i s plány na jeho využití.

Ovšem, na první letošní exkurzi, kterou zajistila knihovnice Ivana Novotná, jsme se vypravily do mikroregionu Nechanicko. V úterý 26. dubnajsme se sešly před obecním úřadem V Boharyni, abychom navštívily historickou památku, Vodní mlýn. Naší průvodkyní byla starostka obce JUDr. Věra Macháčková.
Ve čtvrtek 12. května se knihovnice MUB a hosté sešli v Osicích, aby navštívili Pamětní síň Františka Škroupa. Přivítala nás paní Hana Burdová, správce síně a průvodce v jedné osobě a knihovnice Lenka Janhubová, která setkání připravila. Dozvěděli jsme se zajímavosti o skladateli národní hymny Kde domov můj i o hymně samé.

Navštívily jsme Rozárium v Hradci Králové u příležitosti dne otevřených dveří o víkendu 18 a 19 června pro milovníky královny květin. Růže různých tvarů, barev a vůní až oči přecházely. Počasí přálo a ve slunci růže zářily jako drahokamy.

V neděli 20. března proběhlo v knihovně Roudnice relaxační odpoledne spojené s velikonočním tvořením. Pod vedením urbanické knihovnice jsme se zaujetím tvořily velikonoční kraslice, masérka, kterou zajistila knihovnice roudnická, namasírovala naše bolavá záda a příjemné odpoledne jsme zakončily prohlídkou velikonoční výstavky připravenou pro občany Roudnice.

Obecní knihovna a kronikářka obce Roudnice uspořádaly v prvním patře OÚ expozici "Jak se v Roudnici učilo". Zajímavá výstava probíhala od 15. srpna do 30. září 2016. Ukázky lze vidět na adrese http://www.dobrenice.webk.cz/gallery/foto/jak-se-v-roudnici-ucilo/
foto:DAKO
V letošním roce se knihovnice MUB sešly nikoliv, aby Týden knihoven zahájily, nýbrž ukončily na třetím společném setkání 15. října v roudnické knihovně. Vytvářely jsme vánoční ozdoby z korálků pod vedením knihovnice Jany Růžové. Pro každého byla připravena sada komponentů pro výrobu 5 vánočních ozdob. Využily jsme i přítomnosti masérky.
S letošním rokem se knihovníci mikroregionu rozloučili 19. listopadu již osmým vánočním posezením.

V soutěži Literární Vysočina 2016 obdržela knihovnice D. Kolářová v kategorii poezie - Čestné uznání. Slavnostní předání diplomů oceněným autorům 14. ročníku Česko - slovenského literárního festivalu proběhlo 11. června v Praze.
Knihovny svoji práci prezentují na svých webových stránkách a na Blogu knihovny Dobřenice: http://citarnicka.blog.cz/

Těšíme se na vás v našich - vašich knihovnách.

PF MUB

2. ledna 2017 v 20:17 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
PF 2017
Přejeme čtenářům v novém roce splnění všech přání, optimismus, štěstí a zdraví.

Jaro nebo zima

2. ledna 2017 v 12:27 | DAKO |  aktuality
JARO či ZIMA?
foto:DAKO

Novoroční přání

1. ledna 2017 v 0:00 | DAKO |  aktuality
PŘEJI VŠEM LEHKÉ PROPLUTÍ ROKEM 2017 !