Červenec 2016

Letní ohňostroj

30. července 2016 v 13:30 | DAKO |  aktuality
LETNÍ OHŇOSTROJ na přelomu léta
30 červenec 2016
foto:DAKO
Příjemné léto ve všech podobách.

Čítárnička slaví 8 výročí založení

16. července 2016 v 7:33 | DAKO |  aktuality
Knihovnické blogování.
Vítáme návštěvníky v Čítárničce. O čem se dočtete?
Vše o knížkách, čtení, cestování a o tom, co mne kdy potkalo a zaujalo.
Před osmi lety, 16. července 2008 v 7:33 jsem vložila na blog Čítárnička první článek
a tím začalo naše "manželství". Slavíme tedy již bronzovou (plechovou) svatbu.
Dnes, 16. července 2016 v 7:33 je to již článek 1607.
Málo či hodně? Nechť posoudí čtenář sám.

Otázka zní, psát či nepsat? Chodí si návštěvníci do Čítárničky číst nebo jen náhodně kliknou a jdou dál? Najdou zde něco zajímavého, i když je zaměřená převážně na knihovnickou tématiku? Myslí si, že interval mezi články je příliš dlouhý? Našli si čtenáři k nám cestu? Společně doufáme, že ano.

Děkujeme všem návštěvníkům, minulým, stávajícím i budoucím, kteří k nám "zabloudili" a doufáme, že se do Čítárničky rádi vrací a budou vracet. Poděkování patří i všem návštěvníkům, kteří přispěli svým komentářem.

..Komentáře. Komentujících ze začátku mnoho nebylo, ale přibývají. Ovšem vím o čtenářích, kteří čtou články pravidelně, ale nekomentují. Ať tak či onak, dodávají mi odvahu psát dál. Děkuji všem za milá slova...
Těmito slovy končil článek v červenci 2011 k pátým narozeninám - v červenci 2015 k sedmým narozeninám a stále platí!
Přejeme vám hezké chvilky s Čítárničkou.
Foto: Pixabay
Těším se na další setkávání!

Literární Vysočina aneb Tip na výlet do Prahy

12. července 2016 v 12:07 | DAKO |  zajímavosti
Příběh na 50 slov: Soutěž Literární Vysočina
Zprávy vítané i nevítané, očekávané i nečekané, stručné i obšírné. Překvapující. Jedna taková přistála v emailu z Literární Vysočiny. Česko - slovenská literární soutěž v próze a poezii. Byla jste vyhodnocena. Dostavte se k předání ocenění. Kdy? V sobotu 11. červa 2016 v uměleckém klubu JINÝ KAFE v Praze. Čestné uznání.

Když dorazila tato zpráva, vyvolala nejen radost, ale i otázku. Zúčastním se předání ocenění? Sama či s doprovodem? Uvolnit se o víkendu, potažmo v sobotu z rodinných povinností bývá složité. Přesto jsem na předávání ocenění v Praze pozvala paní knihovnici I. Novotnou z roudnické knihovny, která je součástí Mikroregionu Urbanická brázda právě tak, jako knihovna dobřenická. Souhlasila a tak jsme do Prahy jely společně.

Vzhledem k tomu, že program v klubu byl připraven na odpoledne, znamenalo to vymyslet program na hodiny dopolední. Když do Prahy, tak na celý den. Cesta vlakem rychle uběhla a stojíc před hlavním nádražím padla otázka, tak kam? Odpověď zněla, do Výtopny. Nikoliv na nádraží, ale na Václavském náměstí. Načerpat energii na celodenní program. Vláčky tam jezdí bez zpoždění, bez prodlení přivezou, co si objednáte a v zajímavém prostředí budete obslouženi příjemným personálem. Podívat se můžete v galerii.
Další zastávka je Žižkovská televizní věž. Prohlídka vnější, vnitřní je zajímavá a vyhlídka na pražskou čtvrť Žižkov kouzelná. Budete-li v Praze, s prohlídkou neváhejte. Fotogalerie.
Foto:DAKO
Nezbytná procházka centrem Prahy za výbornou zmrzlinou se zákuskem v uličce u Staroměstského náměstí a je čas dostavit se na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Literární Vysočina. Sborník soutěže 2016. Čestné uznání za poezii potěšilo.
Večerní cesta domů vlakem proběhla bez problémů. A už se loučíme. Děkuji Ivaně za prima doprovod.
Byl to veskrze příjemný den.

Soutěž Praha ve 100 slovech

7. července 2016 v 7:07 | DAKO |  akce
1. června 2016 byla zahájena soutěž Praha ve 100 slovech, jejímž cílem je najít nejlepší text o Praze.
Potrvá až do 15. září 2016.
Každý může napsat o svém městě!
Původní nápad na soutěž vznikl v Chile před 15 lety, soutěž se jmenovala "Santiago ve 100 slovech". V Evropě byl projekt poprvé realizován v Budapešti v roce 2014 týmem Mindspace. Po dvou úspěšných letech v Maďarsku se soutěž rozšířila do všech zemí Visegrádské čtyřky: na Slovensko, do České republiky, Polska a Maďarska.

Nejlepší knihy dětem

6. července 2016 v 13:06 | DAKO |  Nové knihy

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá...
Příjemné setkávání s knihami i o prázdninách.

Hurá na prázdniny

1. července 2016 v 1:07 | DAKO |  aktuality
Sluníčko ať hřeje a voda chladí, rostou houby a lesní plody, dobrodružství a zážitků plnou nůši i
příjemný odpočinek s knihou!
foto:DAKO
Šťastné cesty a návraty!