Knihovníci MUB v tisku aneb rekapitulace akcí 2015

6. ledna 2016 v 16:16 | DAKO |  Knihovny MUB

Motto:
"Dům bez knih je jako tělo bez duše."
(Julius Zeyer)

Knihovna v Roudnici, kterou vede paní Ivana Novotná, se stala Knihovnou roku Královéhradeckého kraje 2015 a byla nominována do celostátní soutěže v kategorii "základní knihovna" za kulturně výchovnou činnost, přednášky, besedy, akce pro děti i dospělé, za specifické aktivity a účast v celostátních knihovnických kampaních.
V kategorii "základní knihovna" jsou knihovny nominovány v návaznosti na soutěž Vesnice roku, vyhlašovanou Ministerstvem pro místní rozvoj jako součást Programu obnovy venkova, a hodnoceny porotou Ministerstva kultury.

V Národní knihovně Praha v Zrcadlové kapli Klementina se 8. 10. 2015 konalo slavnostní vyhodnocení Knihovny roku 2015, kterého se knihovna zúčastnila. Obecní knihovna Roudnice obdržela od Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky:
Ocenění za systematickou popularizaci a mapování lokální historie a mimořádné množství a šíři vzdělávacích a kulturních aktivit pro všechny skupiny a generace obyvatel obce. Blahopřejeme.

Již po čtvrté přivítaly knihovnice MUB Nový rok návštěvou divadla. Volba padla na Jiráskovo divadlo v Novém Bydžově a komedii Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu v podání herců divadla Studia Ypsilon z Prahy.

Knihovnice MUB v roce 2015 připravily pokračování seriálu KNIHOVNICE a Zdravý životní styl tentokrát na téma NA KOLE REGIONEM ZA ZDRAVOU VÝŽIVOU.

První letošní exkurzi, kterou zajistila knihovnice Alena Burdová, jsme absolvovaly v úterý 7. dubna. Navštívily jsme rodinnou firmu ve Lhotě pod Libčany, která se zaměřuje na zpracování rakytníku řešetlákového.

Druhou letošní exkurzi, kterou zajistila knihovniceŠtěpánka Krejzová, jsme absolvovaly v úterý 19. května. Seznámily jsme se s rodinným pivovarem Propper v Praskačce, který se zaměřuje na vaření piva v domácích podmínkách.

Třetí letošní exkurzi jsme absolvovaly v neděli 30. května. Navštívily jsme rodinné včelařství v obci Polizy, které se věnuje chovu včel a výrobu včelích produktů.

Letošní seriál jsme ukončili poněkud netradičně - odbočkou do historie. V sobotu 20. června jsme se sešli na nádvoří dobřenického zámku, abychom se dozvěděli o jeho historii, rekonstrukci i současnosti. Přivítala nás a zámkem provedla majitelka paní Karla Katschnerová. Seznámila nás s průběhem rekonstrukce zámku i s plány na jeho využití. Děkujeme paní Katschnerové za pohodové odpoledne strávené v příjemném prostředí zámku, které se nám moc líbilo.

Navštívily dvanáctý ročník Polabského knižního veletrhu, který se konal 4. až 6. září ve výstavní hale A2 na výstavišti v Lysé nad Labem a Festival Jičín - město pohádky, letošní 25. ročník s podtitulem Ať žijí pohádky!

Týden knihoven již po druhé zahájily knihovnice společným setkáním v sobotu 3. října 2015 tentokrát v roudnické knihovně. Pod vedením knihovnice Jany Růžové jsme se zaujetím tvořily různé ozdoby technikou Tea Bag aneb Skládání z čajových sáčků či barevného papíru. Příjemné odpoledne jsme zakončily prohlídkou výstavky starých knih připravenou pro čtenáře knihovny Roudnice.

S letošním rokem se knihovnice mikroregionu rozloučili 14. listopadu již sedmým vánočním posezením.

Během roku se knihovny MUB zapojily do akce Sběr klubíček a zbytků látek pro nedonošené děti,kterou pořádaly východočeské DOBROTETY.V úterý 5. května 2015 předaly knihovnice nasbíraná klubíčka v roudnické knihovně. Klubíčka sbíraly knihovnyRoudnice, Lhota pod Libčany, Libčany ve spolupráci s pobočkouNový Hradec a Dobřenice.
Knihovny svoji práci prezentují na svých webových stránkách a na Blogu knihovny Dobřenice http://citarnicka.blog.cz/
Těšíme se na Vás v našich knihovnách.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama