Polabský knižní veletrh 2015

9. září 2015 v 9:09 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
Dvanáctý ročník Polabského knižního veletrhu se konal na výstavišti v Lysé nad Labem ve dnech 4. až 6. září ve výstavní hale A2. Na letošním knižním veletrhu se návštěvníkům představili hlavně nakladatelé, knihkupci a knižní distributoři, prodejci DVD, CD a audioknih, tiskárny. V jejich expozicích si návštěvníci mohli prohlédnout a koupit knižní novinky, výběr z titulů oceněných v soutěži Magnezia Litera či nominovaných na ocenění Nejkrásnější české knihy roku 2014, a také knihy z nakladatelských soutěží. Na závěr festivalu v neděli 6. září proběhlo vyhlášení vítězů literární soutěže pro veřejnost na téma Život s knihou.

Expozice vystavovatelů doplňoval bohatý doprovodný program, besedy, autogramiády, veřejná čtení, nakladatelské soutěže, literární soutěž pro veřejnost, výstavky. Vystavovala například fotografka a spisovatelka Zuzana Samková. O hudební doprovod během dne se postarala country kapela Pohodáři. Každoročně se věnuje některé významné literární a kulturní osobnosti Cenu Polabského knižního veletrhu za celoživotní zásluhy o českou literaturu. Proběhla také beseda a autogramiáda s autorem knižní předlohy pro televizní seriál Četnické humoresky, Michalem Dlouhým i autorské čtení Tomáše Pfeiffra, filosofa a biotronika.

foto:DAKO

Vzhledem k tomu, že vystavovatelé na veletrhu prodávají s výraznými veletržními slevami, byla knižní výstava i dobrá příležitost v předstihu nakoupit knižní dárky na Vánoce. Více najdete v galerii.
Program byl bohatý a návštěvníci byli spokojeni.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama