Zdeněk Smetana aneb Pohádkové postavičky

26. července 2015 v 7:09 | DAKO |  aktuality
Režisér a výtvarníkZdeněk Smetana, oslaví 26. července devadesáté narozeniny.
BLAHOPŘEJEME a přejeme zdraví a pohodu do dalších let!

Skřítci Křemílek s Vochomůrkou, psíci Štaflík a Špagetka, nesmělá Malá čarodějnice či neposeda Rákosníček,nebo strašidlo Barbucha i další postavy z animovaného filmu Kubula a Kuba Kubikula podle pohádky Vladislava Vančury, ti všichni baví, těší a vychovávají už několikátou generaci dětí, i když zpočátku kreslil i vážnější témata, tou pravou láskou se ale pro něj staly děti. V jeho příbězích nikdy nechybí poezie a pohoda.

Skřítci Křemílek s Vochomůrkou patří k nejznámějším.
Skřítci Křemílek s Vochomůrkou patří k nejznámějším.::REPRO: ČT
Sám výtvarník řekl,
" na českých pohádkách je nejhezčí jistota, že dobro zvítězí nad zlem. Největší cenu pro mě měl úsměv dětí, který byl tím nejupřímnějším hodnocením toho, zda se mi něco povedlo."

Do studia, založeného Jiřím Trnkou, přišel v roce 1946 - a už zůstal.Naučil se všechny profese, léta dělal kreslíře a animátora. Velké zkušenosti získal díky americké zakázce na tucet dílů seriálu Tom a Jerry, které v Praze vznikly na počátku 60. let.
DĚKUJEME za nádherné Večerníčky, které milují nejen děti a přejeme jen to nejnejnej…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | 31. července 2015 v 16:01 | Reagovat

Milá DAKO, prosím Tě, napiš si do vyhledávací linky jméno Zdenka Ortová. Jde o spisovatelku a knihovnici, která by uvítala reklamu na knihovnických stránkách. Nejde to Ti poslat email, ale třeba se Ti to podaří obráceně. Já t.č. jsem stále v Písku a nemohu se dostat na web. Pomůžeš? Hanka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama