Na kole regionem za ZDRAVOU VÝŽIVOU aneb Rakytník

8. dubna 2015 v 10:30 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
NA KOLE REGIONEM ZA ZDRAVOU VÝŽIVOU
Knihovnice MUB v roce 2015 připravily pokračování seriálu
Zdravý životní styl
se zaměřením na zdravou výživu.

První letošní exkurzi, kterou zajistila knihovnice A. Burdová, jsme absolvovaly v úterý 7. dubna. Kde? Navštívily jsme rodinnou firmu ve Lhotě pod Libčany, která se zaměřuje na zpracování rakytníku řešetlákového.

…Rakytník je znám svými hojivými a léčebnými účinky. Obsahuje široké spektrum vitamínů a stopových prvků. Mezi ty nejznámější patří např. vitamín A, B, C, D, F nebo K. Olej z rakytníku se využívá na hojení jak drobných poranění kůže, tak i na rozsáhlé popáleniny nebo jizvy po operacích, které krásně vyhladí. Rakytník obsahuje též AMINOKYSELINY- Arginin, Karnitin, Taurin, Lyzin, cukry, třísloviny a silice
S postupem zpracování rakytníku, výroby, expedice nás seznámila paní Marta Suchánková. Viděly jsme i výrobu bonbonů a lízátek, porcovaného čaje, samozřejmě marmelád, náplní, šťáv, mastí atd. Podrobnosti o pěstování, sklízení a léčebných účincích nám vysvětlil Ing. Pavel Cvrček, majitel firmy. Kromě rakytníku se zpracovává i další ovoce, brusinky, borůvky, ananas, meruňky, maliny, broskve, višeň, ostružiny, červený a černý rybíz nebo jablko. Plody brusinky jsou (hned po rakytníku) druhým oblíbeným artiklem mezi našimi zákazníky.
Foto:DAKO
Milí hostitelé pro nás připravili ochutnávku výborných marmelád i nápojů, nejen z rakytníku, ale i borůvek, brusinek, jahod. Vyrobené produkty lze nakoupit v krámku přímo v areálu. Pro zájemce je otevřeno PO-PÁ od 7-17 hodin. Rozcházely jsme se obohaceny nejen o zajímavé informace, ale i o výrobky podporující zdravou výživu.
Průběh exkurse najdete ve fotogalerii.
Děkujeme za vlídné přijetí majitelům firmy a přejeme jim hodně úspěchů v dalším podnikání.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 8. dubna 2015 v 11:55 | Reagovat

Milá Danuško,
vy jste zřejmě výborná parta lidí, která pořád dělá zajímavé akce!
tak ať se daří!

2 DAKO DAKO | Web | 9. dubna 2015 v 7:29 | Reagovat

[1]: Milá Otavínko, děkujeme a přejeme hezké jarní dny.

3 Caseynew Caseynew | E-mail | Web | 7. října 2017 v 15:40 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama