Polabský knižní veletrh - program

23. září 2014 v 19:44 | DAKO |  Nové knihy
Jedenáctý ročník Polabského knižního veletrhu
se konal na výstavišti v Lysé nad Labem ve dnech 5. do neděle 7. září, ve výstavní hale A2.
Polabský knižní veletrh je výbornou příležitostí nakupovat knihy s veletržní slevou. Vystavující nabízeli výrazné slevy oproti běžným cenám na trhu. Na veletrhu byl k vidění výběr z nejlepších knih, pro dospělé i pro děti, včetně knih oceněných v soutěžích Magnezia Litera či Nejkrásnější české knihy roku 2013.
Expozice doplňoval bohatý doprovodný program, besedy, autogramiády, veřejná čtení, nakladatelské soutěže, literární soutěž pro veřejnost, výstavky. Vystavovala například fotografka a spisovatelka Zuzana Samková, spisovatelka, Hana Marounková.
Proběhla také beseda a autogramiáda s autorem knižní předlohy pro televizní seriál Četnické humoresky.
foto:DAKO
Plukovník JUDr.Michal Dlouhý, rodák z Kutné Hory český právník, policista, historik a spisovatel, specializující se na historii českého četnictva a kriminalistiky vyprávěl, jak humoresky vznikaly i o spolupráci s režiséry Dušanem Kleinem, Jiřím Svobodou, ale i s dalšími televizními režiséry jako odborný poradce při natáčení detektivních a kriminálních filmů, z nichž lze jmenovat například seriály "Hříchy pro pátera Knoxe", "Hříchy pro diváky detektivek" a filmy "Příběh kriminálního rady", "Muž, který vycházel.

Každoročně získává některá významná literární a kulturní osobnost Cenu Polabského knižního veletrhu za celoživotní zásluhy o českou literaturu. Letošní Cenu Polabského knižního veletrhu získal za filmová zpracování děl Bohumila Hrabala režisér Jiří Menzel. Cena byla předána v den zahájení výstavy v pátek 5. září. Protože Jiří Menzel byl v té době v zahraničí, cenu převzal zpěvák Václav Neckář.

Ve veletržní hale byl dětský koutek a dětské dílničky, kde děti pod vedením zkušených instruktorek ze společnosti Tvořivá chvilka samy vyráběly jednoduché hračky a výtvarné předměty. Více najdete v galerii.
Ve stejné době probíhaly v haleA1 Jiřinkové slavnosti.

Vzhledem k tomu, že vystavovatelé na veletrhu prodávají s výraznými veletržními slevami, byla knižní výstava i dobrá příležitost v předstihu nakoupit knižní dárky na Vánoce.
Program byl bohatý a návštěvníci byli spokojeni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama