Polabský knižni veletrh aneb Bohumil Hrabal

12. září 2014 v 14:20 | DAKO |  zajímavosti
Hrabalův knižní veletrh
Letošní, 11. ročník knižního veletrhu byl věnován památce a dílu Bohumila Hrabala u příležitosti oslav 100. výročí narození.

Ve výstavní hale byla instalována premiéra nové putovní výstavy Památníku národního písemnictví o Bohumilu Hrabalovi, mohli jsme vidět výstavku Hrabalových fotografií spisovatele Jana Řehounka a ateliér Kuba přispěl vlastní výstavkou Slavnosti sněženek, která porovnává postavy ze stejnojmenného filmu s jejich živými předobrazy.


Ve vstupu do výstaviště mohli návštěvníci vidět jeden z nepříliš známých artefaktů - Hrabalův osobní vůz Ford Escort 1.3 ze sbírek Vlastivědného muzea v Nymburku. Lesní ateliér Kuba z Kerska ve svém stánku nabídnul hrabalovské tituly, které jsou v současné době na knižním trhu. V hale proběhly také různé besedy a vzpomínání pamětníků i autogramiády knih o Bohumilu Hrabalovi. V pátek, v den zahájení veletrhu, hejtman Středočeského kraje Miloš Petera pokřtil novou knížku Polabského muzea, Bohumil Hrabal známý a neznámý. Více najdete ve fotogalerii.

foto:DAKO
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama