Srpen 2014

DOBROTETY v Hradci - pozvánka

25. srpna 2014 v 12:24 | DAKO |  akce
Srdečně vás zve Neziskové sdružení Dobrotety

Modrý slon aneb kniha dětem

20. srpna 2014 v 16:00 | DAKO |  zajímavosti
Ještě je léto, ještě jsou prázdniny a přesto ať chceme či nechceme, Vánoce jsou před námi. A s nimi i výběr dárků. Jistě mi dáte za pravdu, že kniha vždy potěší. Podívejte se na variantu dárku pro malé čtenáře.
Modrý slon
Nakladatelství působící na našem trhu již od roku 1998 a, které na základě objednávky vydává knihy "na jméno". Do pohádky od daného spisovatele se doplní jména. Kromě toho se také může vložit věnování a za příplatek i fotografie.
Modrý slon dokáže mladého čtenáře vtáhnout do děje knihy přímo v roli hlavního hrdiny. Tím, že se čtenář stává hlavním hrdinou, získá ke knize osobní vztah a rád se k ní znovu a znovu vrací. Rozvíjí svoji čtenářskou dovednost a získává lásku ke knihám všeobecně. Informace, nabídku knih a reference najdete přímo na stránkách nakladatelství - Modrý slon.

Houby na "toulkách"

19. srpna 2014 v 11:37 | DAKO |  aktuality
Vzpomínka na sezóny minulé
Kdeže letos houby jsou,
že stále u nás nerostou
nejspíš ještě na "houbách"
toulají se na cestách.
Ach jo!
foto:DAKO

Žleby a záhadný kamenný most

14. srpna 2014 v 20:14 | DAKO |  zajímavosti
TIP NA VÝLET
Žleby leží v podhůří Železných hor ve středočeském kraji a zachovalý kamenný most, o kterém není skoro nic známo, najdete hodinu cesty od obce s krásným pseudogotickým hradem. Zapomenutý most nad říčkou Hostačovkou je dvakrát zakřivený, z pevného lomového zdiva se třemi oblouky. Vede přes něj silnička, která však končí v polích. Je nejasné, odkud a kam vlastně most vedl. Legenda říká, že most nechal postavit sám císař Karel IV. V roce 2001 byl zapsán do seznamu českých kulturních památek.

Můžete navštívit i Romantický zámek Žleby, kde se například v roce 2013 natáčela pohádka Tři bratři. Poblíž zámku se nachází park, kde si můžete prohlídnout bílé jeleny, dravé ptáky i černou zvěř. V letních měsících je možné vidět sokolníky při ukázkách práce s cvičenými dravci. Zajeďte se podívat, třeba i na kole, výlet stojí za to!
Turistická sezona vrcholí a tak přeji všem turistům šťastné návraty.