První beseda aneb Pohádky v knihovně

18. března 2014 v 18:18 | DAKO |  aktuality
Březen - měsíc čtenářů,
pokročilých či začátečníků, rychle či pomalu čtoucích, velkých či malých, ale i budoucích. Čtenářů nejmenších, kteří se teprve číst začínají učit nebo se s knihami zatím seznamují prohlížením a především pozorným nasloucháním předčítaných pohádkových příběhů doma či ve školách.
Myslíte si, že pohádkové babičky existují jen v pohádkách? Adélka takovou babičku měla: babičku, která jí každý večer vyprávěla pohádky právě o tom, co spolu prožívaly a o místech, která navštívily. Lesy a louky se v nich hemží přírodními bytostmi, které znovu učí lidi to, na co už téměř zapomněli. Učí je, jak se chovat k přírodě, k věcem i k sobě navzájem. Možná, kdybychom měli všichni v dětství takovou pohádkovou babičku, že by svět dnes vypadal úplně jinak.

V úterý 18. března se konala v roudnické knihovně pro děti mateřské školy první beseda o knize pohádek pro nejmenší z pera knihovnice Dany Kolářové - Pohádky pro Adélku.
Vyprávění začíná tím, jak malá holčička Adélka přijela k babičce na zotavenou. Aby se jí nestýskalo po mamince, začala jí vyprávět pohádky. Pohádkové vyprávění je určeno nejen dětem, ale i dospělým, kteří mají rádi pohádky, které podporují dětskou fantazii, představivost, slovní zásobu a schopnost soustředění.
Děti nejen sledovaly předčítaný příběh, ale odpovídaly na položené otázky.
Po pohádce o knižním Skřítku Librískovi si děti s paní ředitelkou J. Bitvarovou a paní knihovnicí I. Novotnou vyrobily do knihy krásné záložky.
Přejeme čtenářům krásná setkávání s knihami a těm nejmenším kouzelné pohádkové příběhy.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama