Knihovníci MUB v tisku aneb rekapitulace akcí 2013

9. ledna 2014 v 19:19 | DAKO |  Knihovny MUB

Knihovníci v roce 2013
aneb KNIHOVNÍCI a VÝTVARNÉ TECHNIKY

Motto:
"Kniha je základem poznání, učitelem věků, vládcem království ducha."
(Lucius Annaeus Seneca)

S trochou nadsázky se dá říci, že knihovníci MUB vykročili do druhé pětiletky vzájemné spolupráce. I pro letošní rok připravili řadu poznávacích, vzdělávacích a kulturních akcí jak pro čtenáře, tak pro knihovníky.

Již druhým rokem přivítaly knihovnice MUB nový rok návštěvou divadla v zimním čase a zahájily tak letošní program společných aktivit. Vybrané představení v pátek 1. února v kulturním domě v Chlumci nad Cidlinou, Komedie, o soužití a mezilidských vztazích platnou napříč časem, v provedení pražských herců "VELKÝ HOLKY NEPLÁČOU" se líbila a pobavila. Rozcházíme se s pocitem příjemně stráveného večera a s předsevzetím v tradici pokračovat.

Zástupci knihovníků mikroregionu Urbanická brázda se v pátek 11. ledna zúčastnili rozšířeného zasedáníredakční rady knihovnického zpravodaje U NÁS, který vydává Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové.

Knihovnice MUB se zúčastnily 20. března ve 14. hodin slavnostního otevření nové Knihovny města Hradce Králové - Centrum celoživotního vzdělávání - ústřední půjčovna ve Wonkově ulici v bývalé továrně na spřádání bavlny a později skleněných vláken. Knihovnu navrhl architekt David Vávra.

V úterý 23. dubna 2013 se konal každoroční aktiv knihovníků, které připravuje metodické oddělení jen s tím rozdílem, že proběhlo poprvé v nové knihovně Města Hradce Králové - v Centru celoživotního vzdělávání. Metodička knihovny K. Hubertová nás provedla po nové budově KMHK, která se otevřela čtenářům 20. března letošního roku.

Americký spisovatel Robert Fulghum představil na besedě 4. června 2013 v KMHK novou knihu - Vzpomínky na jedno dobrodružství, která česky vyšla ve světové premiéře 7. 5. 2013. Víceúčelový sál Centra celoživotního vzdělávání byl zaplněn do posledního místečka. Na závěr proběhla autogramiáda.

Knihovnice MUB připravily pro sebe a své příznivce v roce 2013 nový celoroční seriál - KNIHOVNICE A VÝTVARNÉ TECHNIKY, který nahradil cyklistický seriál "Po stopách knihoven", skončivší pátým ročníkem v roce loňském. Dílny TVOŘENÍ postupně organizovaly jednotlivé knihovny.

Na jarní Výtvarné dílně s tématem VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ se ve čtvrtek 21. 3. 2013 sešli knihovníci MUB v knihovně Urbanice. Akci připravila knihovnice J. Růžová. Na vajíčka malovalo pět knihovnic a jeden host.

V neděli 14. dubna se do knihovny v Roudnici sjeli knihovníci MUB na dubnové Výtvarné dílně s tématem Tvoření z hlíny. Akci i dvě následující připravila knihovnice I. Novotná. Z hlíny modelovalo sedm knihovnic a tři hosté.
V neděli 12. května se knihovníci MUB sešli na druhém pokračování Výtvarné dílny s tématem Tvoření z hlíny - Glazování. Výrobky upravovalo sedm knihovnic a tři hosté.
V sobotu 15. června proběhlo třetí pokračování Výtvarné dílny s tématem Tvoření z hlíny - Finále společně se závěrečným posezením a převzetím dokončených výrobků.

Poslední výtvarná dílna proběhla 19. 10. 2013 v sobotu v knihovně Urbanice s tématem - Malování na sklo. Malovali jak dospělí tak děti. Podrobně si o všech dílnách přečtete a výrobky prohlédnete na BLOGU knihovny Dobřenice http://citarnicka.blog.cz
Příjemně strávená odpoledne provázela dobrá nálada a skončila ke všeobecné spokojenosti.

V rámci Týdne knihoven se knihovnice zúčastnily výstavy zvonů v kostele Nejsvětější Trojice v Suché u Nechanic. Expozice kampanologické sbírky byla zapůjčena Muzeem východních Čech. Současně byla k vidění i výstavka origami lampionů a porcelánových plátů pod názvem "Letem světem papírem".
Mini cyklovýletem na nově otevřenou rozhlednu ve Vysoké nad Labem se v sobotu 28. října knihovnice MUB rozloučily s cyklistickou sezónou.

S letošním rokem se knihovníci mikroregionu rozloučili 23. listopadu již pátým vánočním posezením.
Knihovny svoji práci prezentují na svých webových stránkách a na Blogu knihovny Dobřenice: http://citarnicka.blog.cz/
D. Kolářová - knihovna Dobřenice
Těšíme se na Vás v našich knihovnách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 otavínka otavínka | Web | 9. ledna 2014 v 20:04 | Reagovat

Milá Danuško,
díky za báječný článek. Ohromně zajímavé akce, ale na Hradecku tomu opravdu tak bylo. Skvělé nápaday a knihovnická obětavost.

2 DAKO DAKO | 14. ledna 2014 v 8:54 | Reagovat

Milá Otavínko, děkuji a přeji pohodové dny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama