Robert Fulghum a KMHK

6. června 2013 v 8:07 | DAKO |  zajímavosti
Knihovna města Hradce Králové - úterý 4. 6. 2013
Americký spisovatel Robert Fulghum
představil na besedě v KMHK novou knihu
Vzpomínky na jedno dobrodružství,
která česky vyšla ve světové premiéře 7. 5. 2013. Spolu s ním přišla jeho manželka a autorka ilustrací Willow Baderová.

…Fulghum prošel řadou různých životních zkušeností: byl kovbojem, folkovým zpěvákem, obchodním agentem, barmanem, učitelem kreslení. Sám o sobě nejraději říká, že je filozofem, ale filozofem lidovým, přemýšlejícím o těch nejobyčejnějších lidských věcech. Působil také jako unitářský pastor a jeho zamyšlení a úvahy vznikala původně pro potřeby kázání v kostele…

Autor navštívil Českou republiku u příležitosti knižního veletrhu Svět knihy v Praze a zúčastní se také 8. června premiéry divadelního představení, Drž mě pevně, miluj mě zlehka, nastudovaného podle jeho předchozí knihy v divadle ABC. V této době také vychází nové vydání jeho snad nejslavnější knihy Všechno,co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce (21. výročí) a to s předmluvou Roberta Fulghuma přímo pro české čtenáře i s kouzelnými ilustracemi Kateřiny Sechovcové.
Besedu v hradecké knihovně, právě v den svých 76 narozenin, zahájil známý spisovatel fotodokumentací zcela
zaplněného víceúčelového sálu Centra celoživotního vzdělávání. A následoval gejzír myšlenek, vtipného vyprávění ze života a odpovědi na dotazy posluchačů. Na závěr besedy taneční ukázka tanga. Poté následovala autogramiáda, kde americký spisovatel Robert Fulghum podepisoval v doprovodu manželky nejen svou novou knihu. V galerii se můžete podívat na průběh zajímavé hodinky s autorem zajímavých knih.

foto:DAKO
Děkujeme za krásný zážitek.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 6. června 2013 v 12:26 | Reagovat

To asi praskala knihovna ve švech a musel to být obrovský zážitek. Ač anglicky neumím, tak bych se rčitě i bavila. Sympaťák každým coulem určitě nezklame.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama