Betlémy - Muzeum HK - knihovnice MUB

6. prosince 2012 v 12:43 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
...historická budova muzea (národní kulturní památka) byla postavena v letech1909-1923 podle plánů význačného českého architekta Jana Kotěry, který je i autorem většiny vnitřního zařízení, vybavení čítárny a přednáškového sálu i zachovalého původního interiéru ředitelny. Průčelí budovy zdobí dvě alegorické figury sedících žen, představující Umění a Průmysl. I fontána před budovou muzea byla zhotovena podle projektu Jana Kotěry...
Ještě před několika dny nic nenasvědčovalo tomu, že úterní dopoledne se bude lišit od jiných dnů, ale opak je pravdou. Knihovnice MUB se setkaly před Muzeem v Hradci králové, aby navštívily výstavu Kouzlo betlémů. Zřejmě informační šum způsobil, že výstava se neotvírala 4. prosince, ale bude zahájena až 8. prosince. Náhradní řešení se nabízelo samo a my se vydaly na prohlídku muzea. A bylo se na co dívat.
Až do ledna 2013 potrvá výstava - Život v jezerech a močálech mladších prvohor, kde jsme nahlédly do doby mladších prvohor. Součástí výstavy - Pravěk je kúúl, když o něm víte víc je i soubor archeologických skleněných nálezů. Neméně zajímavé byly i expozice - Královské město nad soutokem, od počátku osídlení do stavby pevnosti a expozice - Od pevnosti k salonu republiky. V kavárně muzea vystavuje svá díla sdružení "Pjettet", pět dam, které se potkaly na Univerzitě třetího věku a mají zájem o malbu. Přestože původní záměr vidět výstavu betlému se nezdařil, prožily jsme příjemné dopoledne zajímavou prohlídkou vlastního muzea. A protože Vánoce se přibližují, je návštěva muzea s dětmi možnost, jak poskytnout maminkám klid na předvánoční přípravy. Další ukázky najdete v galerii. (fota:DAKO)

Přejeme klidný Advent
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama