Výměna zkušeností podruhé…

9. listopadu 2012 v 23:38 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
Setkávání. Bývají různá, na různých místech, krátká, několikadenní, soukromá, oficiální a z některých se stává TRADICE. Ve čtvrtek 8. listopadu 2012 se v roudnické hasičské zbrojnici podruhé sešli knihovníci mikroregionů Nechanice a Urbanická brázda aby si předali zkušenosti i zajímavosti z činnosti knihoven a knihovníků a splnily si tak slib, že první uskutečněná výměna zkušeností nebude poslední. Letošního setkání se zúčastnili také kronikáři obcí a všichni, kteří se v obcích věnují kultuře. Úvodem starostka obce Roudnice J. Rejlová přivítala vzácného hosta letošního rozšířeného setkání paní Renatu Fodorovou z odd. regionálního rozvoje Královéhradeckého kraje.
Program zahájila starostka obce Mokrovousy J. Pečenková promítnutím prezentací za mikroregion Nechanicko. Prezentaci o webech organizace Hradecký venkov průvodním slovem doprovodila I. Horníková.
Představila např. nový projekt, interaktivní památkový portál - Dědictví našich předků. Jsou to nové webové stránky http://popamatkach.cz/ , které zastávají několik funkcí. Ti nejmenší se zde naučí zacházet s mapou, pro ně speciálně graficky upravenou. Sekce Turistické cíle slouží k prezentaci památek nebo jako tip na výlety. Portál zahrnuje mnoho zajímavých funkcí, je nabytý různými informacemi a fotografiemi.
Knihovnice I. Novotná a D. Kolářová představily prezentace o cyklovýletech knihovníků MUB a o akcích roudnické knihovny.
Starosta obce Třesovice P. Mrkvička prezentaci, Jak psát obecní kroniky, doplnil zajímavostmi z archivu, kde pracuje. Spisovatelka a knihovnice v Popovicích Eva Černošová pohovořila o své nedávno vydané knize - Věci, které se snadno zapomenou. Po skončení programu jsme si vzájemně předali propagační materiály a poté se mezi 30 zúčastněnými rozproudila živá debata o strastech i radostech knihovnické, kronikářské a kulturní práce. Součástí setkání byla i výstava symbolů obcí, pamětních knih a listin, vlajek, kronik, obecních zpravodajů, pohledů, leteckých snímků, pamětních listin a mincí, které dodalo 25 obcí obou regionů.
fota:DAKO
Knihovníci se dohodli, že se budou vzájemně informovat o akcích, které jednotlivé knihovny v regionech připravují. Příjemné odpoledne se rychle překulilo do večera a tak knihovníci knihoven Nechanice, Mokrovousy, Popovice a Kunčic, z mikroregionu Nechanicko a Roudnice, Dobřenice a Obědovic z mikroregionu Urbanická brázda se rozcházejí se slibem, že toto setkání nebylo poslední. Na obrazovou reportáž se můžete podívat v galerii.
Kdo výstavu nestihl může se podívat na krátkou reportáž .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama