Výstava - Karel May - Divoký západ

24. října 2012 v 23:01 | DAKO |  aktuality
Náprstkovo muzeum
výstava
Po stopě Karla Maye byla otevřena
25. 10. 2012 v Praze.
V letošním roce si připomínáme 170 let od narození a 100 let od úmrtí světoznámého autora dobrodružných románů a povídek Karla Friedricha Maye a 50 let od natočení světoznámého filmu - Poklad na Stříbrném jezeře, kde se poprvé objevil indiánský náčelník Vinnetou a jeho bílý bratr Old Shatterhand ve filmové podobě.

Karl Friedrich May, německý spisovatel, se narodil 25. února 1842 a zemřel 30. března 1912. Hrdiny jeho románů obdivuje již několik generací jak čtenářů, tak milovníků filmů od šedesátých let dvacátého století, kdy bylo podle jeho díla natočeno mnoho výpravných filmů.

Výstava návštěvníky seznámí s postavami románů, statečnými indiány, zálesáky, beduíny i Kurdy a především s indiánským náčelníkem Vinnetouem a zálesákem Old Shatterhandem známém také jako Kara ben Nemsí, ale i se zloduchy, zrádci a vrahy. Zavede návštěvníky do Severní Ameriky a Orientu. Návštěvníci se seznámí s

reálnými předměty indiánských kultur i orientálního světa. Postavy románů K. Maye nebyly skutečné, ale jeho hrdinové byli stateční, čestní a neúnavní.
Příběhy z Divokého západu mají ale stále své obdivovatele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama