RETRO akce Týdne knihoven

1. října 2012 v 15:27 | DAKO |  akce
V tomto týdnu 1. až 7. října 2012 probíhá opět celostátní akce Týden knihoven. Motto letošního 16. ročníku zní - Čti, žij zdravě! Knihovny opět připravily pro své čtenáře i veřejnost mnoho zajímavých akcí a pořadů, na které jste srdečně zváni. Ovšem není na škodu čas od času vrátit se do minulosti a připomenout si akce ročníků předchozích
jak probíhaly v naší dobřenické knihovně v letech 2002 až 2008.

2002 - "Týden knihoven" zaměřila knihovna na seznámení s počítačem a Internetem, který získala z grantu Visk 3. Akce - Nebojte se Internetu - pro čtenáře a seniory, byla koncipována jako Sobotní setkání u Internetu a u kávy. Ve spolupráci s obecním úřadem se První setkání uskutečnilo 12. října. Druhé setkání, vánoční, proběhlo 14. prosince. Zájem, hlavně žen, byl velký a tentokráte se nejen brouzdalo po internetu, ale také se kopírovaly a vzájemně předávaly různé recepty. Pro děti byla připravena soutěž na říjen a listopad - Znáš svůj počítač a Co víš o internetu.

2003 - V rámci akce "Týden knihoven" se uskutečnila podzimní oslava 90. výročí založení knihovny. Součástí programu bylo též vyhlášení výsledků čtenářské ankety O knihovně, které se účastnilo 30 respondentů z toho 5 dětí.

2004 - K celostátní akci "Týden knihoven" připravila knihovna dvě akce.
Den otevřených dveří- exkurze dětí Mateřské a Základní školy Dobřenice. Děti si prohlédly knihovnu a seznámily se s půjčováním knih přes počítač.
Besedu pro všechny občany - Island, země ohně a ledus cyklocestovatelem Bc. Martinem Stillerem. Zájem byl velký, sešlo se kolem 50 posluchačů.

2005 - K celostátní akci "Týden knihoven" připravila knihovna pro čtenáře dva zajímavé programy. Od května do října probíhala soutěž pro všechny obyvatele Dobřenic, která byla vyhlášena ke 150. výročí prvního vydání Babičky B. Němcové s názvem - Jaké babičky vlastníte? Celkem bylo vystaveno 28 knih různého vydání. Nejstarší a tím i nejvzácnější výtisk byl vydaný v roce 1901 s předmluvou A. Jiráska.
Pro čtenáře a občany obce uspořádala knihovna besedu s cyklocestovatelem Ing. Martinem Stillerem -Na kole z Evropy až do Maroka. Účast byla velká, na besedu se přišlo podívat 48 lidí z toho 17 dětí a mládeže.

2006 - K celostátní akci "Týden knihoven" s mottem - Cesta do knihovny -
se knihovna připojila dvěma akcemi. Vyhlásila veřejnou - Sbírku vtipů, historek aperličeko cestách do knihovny. Zúčastnili se nejen místní, ale i zahraniční čtenáři. Sbírka je trvale vystavena v knihovně.
Pro děti uspořádala knihovna povídání o knize na téma - Cesta knihy kečtenáři.

2007 - "Týden knihoven" - celostátní téma - "Knihovnická bašta".
U příležitosti připojení nového počítače na internet uspořádala knihovna den
otevřených dveří na téma "Dobřenická knihovnická bašta". Zájemci si mohli pustit
připravená CD či prohlédnout knihy související s tématem nebo surfovat na internetu.
Slavnostním vyvrcholením dne byla návštěva metodičky Mgr. Stanislavy Čejkové
z KmHK, která popřála svému kmotřenci "Stáníčkovi" (nový PC) dlouhý "život" bez poruch.

2008 - K celostátní akci - "Týden knihoven" - uspořádala knihovna cestopisnou
besedu Martina Stillera - Napříč Austrálií na kole - nejen pro čtenáře.
O podrobnostech si přečtete na archivním webu knihovny.
Na novém webu knihovny se dočtete o akcích let 2009 až 2012.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama