Knihovnické letní rozjímání aneb cestování v čase

30. srpna 2012 v 20:07 | DAKO |  cestování
JARO - LÉTO - PODZIM - ZIMA
Léto, čas prázdnin a dovolených, nepozorovaně, ale neúprosně ubíhá. Slunce stále hřeje, jen večery jsou studenější než v minulých týdnech a dny se znatelně krátí. Konec léta se zdá ještě v nedohlednu přesto cítíme zvláštní neklid, který přináší poslední srpnový týden. Školní budovy ožívají. Připravují se na začátek školního roku a na návrat dětí, které se již brzy vrátí plné dojmů a zážitků z prázdnin do školních lavic.

Neúprosný konec prázdnin. Konec dovolených, pobytů u babičky na vesnici či u moře, letního toulání, táboráků i brigád a hlavně pozdního ranního vstávání. Kolem nás sice ještě voní léto, ještě dozrává ovoce všeho druhu, plánují se poslední výlety, ale stále víc převažuje vůně nových tašek prvňáčků, kteří zatím jen tuší věci příští. První, ale i nový školní rok.

Hlavou běží vzpomínky, vzpomínky na specifický čas kdy nám poslední srpnový týden voněl po pastelkách, sháněly se obaly na knihy a sešity, kružítka i cvičky "Jarmilky" a spoustu dalších školních potřeb tolik odlišných od těch současných. Čas se nadá zastavit, ale jedno zůstává stejné. Učebnice a Knihy. Ani v současnosti, v době počítačové techniky se bez nich školáci neobejdou. A tak i knihovny a knihovníci se nejen připravují, těší se na nové i staronové čtenáře, ale především na prvňáčky až překonají všechny nástrahy slabikáře, naučí se číst a stanou se opravdovými čtenáři a brána do kouzelného světa knížek je jim otevře dokořán.
Přeji všem školákům od nejmladších po nejstarší, ať se studium daří.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama