Nová kniha a cyklovýlet...?...Ano!

17. července 2012 v 15:09 | DAKO |  Nové knihy
SLOVNÍK KLUBU AUTORŮ LITERATURY FAKTU
V nakladatelství EPOCHA vyšel nový Slovník KALFu, jehož generálním sponzorem byl Městský úřad v Chlumci nad Cidlinou. V rámci oslav 777 let od první písemné zmínky o tomto staroslavném Městě bylo 23. června 2012 už čtvrté vydání SLOVNÍKU na chlumeckém zámku slavnostně pokřtěno.
Anotace:
Slovník Klubu autorů literatury faktu navazuje na předchozí vydání z roku 2003. Obsahuje abecední seznam autorů, jejich osobních dat, ocenění a zejména přehled knižní produkce, doplněný o publikace z let 2003-2011. Jsou tu zastoupeni význační historikové a vědci různých odborů, publicisté, osobnosti politického a společenského života, ale i regionální autoři. Jako svého druhu oborová encyklopedie je Slovník určen novinářům, čtenářům, knihovnám, školám a především všem zájemcům o literaturu faktu.
Křtu se zúčastnily se i knihovníci MUB v rámci programu 5. jubilejního cyklovýletu pro knihovníky. Křest knihy probíhal na malém nádvoří chlumeckého zámku. Ještě před vlastním pokřtěním Slovníku se knihovníci setkávají s autory knihy a v příjemném rozhovoru se dovídají zajímavosti o vzniku knihy.
Zakoupenou knihu, kterou si vždy po měsíci mezi sebou budou předávat knihovny mikroregionu, nám podepsali autoři Karel Richter, PhDr., CSc., Jan Halada, editor a redaktor, Josef Kroupa grafická úprava a věnováním doplnil Dr. Karel Richter.
...Knihovny v dnešní době, kdy hodnotná kniha zápasí o život s internetem a komerční snahou místo literárních hodnot nabízet laciné senzace, skandály, vraždy a bezcitový sex, plní nesmírně důležitý úkol: pomáhat hodnotným knihárna cestě ke čtenářům. Jsou tudíž našimi spojenci. Věříme, že naše společné úsilí ve jménu knižní kultury nebude marné. Dr. Karel Richter předseda KALF...
foto:DAKO
Děkujeme za krásný zážitek!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adéél:) Adéél:) | Web | 17. července 2012 v 15:19 | Reagovat

Skvělé fotky:)

2 DAKO DAKO | 18. července 2012 v 21:56 | Reagovat

[1]: Děkuji a přeji hezké léto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama