Za Čtyřlístkem do Třeskoprsk

14. června 2012 v 16:25 | DAKO |  Vzpomínání...
Vzpomínání... také se vám stalo, že vás čas (neúprosně běžící vpřed) zaskočil a najednou jste zjistili, že cosi nečekaně končí?!
Vzpomínání...přidejte se k nám, knihovnicím, a "projděte" se s námi mozaikou vzpomínek, perliček, střípků událostí, neuveřejněných (založených) příspěvků, ale i trapasů, které nás během 15 let potkaly.
Po delší době se vracím k rubrice - Vzpomínání.

Chtěla bych vzpomenout na akce či exkurze, které pro nás knihovníky metodičky KmHK během těch dlouhých let zorganizovaly, a kterých jsem se zúčastnila. Původně jsem měla v úmyslu začít vzpomínkou na nejstarší akce (pokud paměť nezradí), ale vzhledem k tomu, že zážitky z letošní jarní exkurze v červnu 2012 ještě navybledly, zvu vás na výlet, který byl naplněný událostmii porcí tajemna pro milovníky záhad. Jak začít? Nikdy jsme se nenudili. Vždy jsme se dozvěděli něco nového, zažili dobrodružství, hledali poklad, pátrali po osobnostech historie, soutěžili v literárních tématech, podnikli horolezecký výstup, navštívili zajímavá místa. A nejinak tomu bylo i v sobotu 9. června na cestě do kraje K.H. Máchy. (Fota: DAKO)
JARO 2012
Horká vzpomínka!
Je červen, léto je za dveřmi a knihovníci malých knihoven se schází na stanovišti odjezdu autobusu, aby se vydali na tradiční jarní exkurzi, kterou pro nás připravilo metodické oddělení KmHK. Vyjíždíme přesně v 8 hodin a čeká nás nejen návštěva Městské knihovny Doksy a Muzea Čtyřlístek a památníku K.H.Máchy, ale cestou i hrad Houska. My se však nejdříve podíváme
Za Čtyřlístkem do Třeskoprsk

Třeskoprsky, bydliště známého českého komiksu Čtyřlístek. Jsou to vlastně Doksy, městečko, které leží u rybníku Blaťák, známý jako Máchovo jezero. Krajině dominuje hrad Bezzub, založený ve 13. století jako Bezděz. A v podkroví Městské knihovny Doksy najdete muzeum Čtyřlístek. V muzeu je stálá expozice věnovaná vývoji komiksu Čtyřlístek. Dozvíte se zde, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal a jak se takový komiks vlastně tvoří. Setkáte se zde se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fifinčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. V muzeu je i místo na hraní, kreslení, prostor pro besedy a přednášky. Ani jeden název neznáte? Seznamte se. Fifinka je jediná holka ze Čtyřístku a stará se o domácnost. Bobík je nejsilnější z celé čtveřice. Myšpulín, vynálezce a vědátor, je nejchytřejší. Pinďa je nejmladší a je dobrý a vytrvalý běžec. Další zajímavé obrázky o Čtyřlístku najdete v galerii. A protože má Čtyřlístek rád dobrodružství a rád cestuje, vzal nás s sebou na výlet nejen po Třeskoprskách, ale i za básníkem Karlem Hynkem Máchou. Ale o tom zase příště.
foto:DAKO
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama