Po "stopách" knihoven aneb knihovníci v pohybu.

30. června 2012 v 16:38 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
Cyklistický výlet knihovníků - MUB 2012
Motto:
Knihovnice, "šedé myšky" ?!
To už dávno neplatí!
Sportovci jsme přece všechny
co na kolech uhání!
Provětráme hlavu, "faldy",
opečeme buřtíky,
a vrátíme se zase rády
zpátky mezi regály!
5. JUBILEJNÍ ROČNÍK
PO STOPÁCH POVĚSTÍ CHLUMECKEM
opředený tajemstvím
který připravili knihovníci Mikroregionu Urbanická brázda v cyklistickém seriálu "Po stopách knihoven", nejen sobě pro radost, ale i pro všechny milovníky cykloturistiky na sobotu 23. červena 2012 začal netradičně. PĚŠKY!
Začneme pěkně popořádku. Program letošního ročníku skrýval různá tajemství, která budeme cestou postupně
odhalovat, jejichž příprava byla poměrně složitá a dlouhodobá. Tak jako každým rokem i letos vyjela průzkumná dvojice, aby projela vybranou trasu a doladila domluvená setkání, aby se předešlo organizačním zmatkům během hlavního dne výjezdu pelotonu. Ani letos nám počasí nepřálo, a i když nás minuly potíže s koly a nezmokly jsme, provázel nás velmi studený vítr. Ve vzduchu visela otázka, jaké počasí nás čeká v sobotu?! Nezbývá než doufat, že nezklame.

A bylo krásně. Letošní jubilejní pátý ročník, který je současně i posledním, zahajujeme, stejně jako ročník první, v Roudnici. Jasná obloha vítá po sedmé hodině před knihovnou první účastníky a doprovodné vozidlo. Probíhají nezbytné přípravy, rozdávají se informační materiály a organizační pokyny. Úderem osmé stálo na startu 26 cyklistů z toho 6 dětí připraveno vyjet. Na pokyn vedoucí zájezdu, kola nebudete potřebovat, udivení cyklisté kola zamykají v očekávání věcí příštích. Ale to už se vydáváme odhalit první tajemství několik kroků od knihovny směrem k požární zbrojnici, kde máme domluvenou prohlídku. Prohlížíme si zrenovovanou zbrojnici, výstavku o činnosti roudnického požárního sboru a získané poháry. Probíhá nezbytné focení a příjemně naladěni se vracíme a nyní již opravdu vyjíždíme směr knihovna Kosičky, kde nás čeká tamější knihovník a druhé překvapení. Seznamujeme se s knihou "Nález mincí z obce Kosičky", kterou vydalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové společně s knihovnou. Po nezbytném občerstvení, prohlídce knihovny a společném čtení místní pověsti pokračujeme v cestě za tajemstvím Tří dubů v doprovodu knihovníka Z. Hrdiny. Projíždíme krásnou krajinou Luhů, zastavujeme se u pramenu, který vyvěrá nedaleko, poslechneme si zajímavé vyprávění našeho průvodce a brzy již vjíždíme do Chlumce nad Cidlinou, kde se zúčastňujeme na zámku křtu knihy "Slovník klubu autorů literatury faktu", která vyšla v nakladatelství Epocha. Třetí tajemství je odhaleno. Křest knihy probíhá na malém nádvoří chlumeckého zámku. Autoři Karel Richter, PhDr., CSc., Jan Halada, editor a redaktor, Josef Kroupa grafická úprava nám podepisují zakoupenou knihu, děkujeme a pokračujeme za čtvrtým tajemstvím.
Křest knihy na nádvoří zámku.
Cestu do "Ameriky" zvládáme s přehledem a odkládáme kola v areálu penzionu Alvin. Po obědě nejdříve předáváme diplom za první místo v soutěži "Znám nejen knihy, ale i filmové hlášky", rozdáváme dárečky účastníkům výletu, odhalujeme tajemství "Igelitové tašky" pro knihovníky

a v neposlední řadě si knihovníci navzájem předávají medaili k
5. výročí cyklovýletů knihovníků MUB.
Odpoledne rychle uběhlo, je čas k návratu a cyklovýlet je za námi. Ještě poslední fotografie a vydáváme se na zpáteční cestu. Ovšem ani letos nás defekt kola neminul, ale po vzorné spolupráci mužské části pelotonu bylo kolo opraveno!
Trasu
Roudnice, Trnava, Kosičky, Luhy, Chlumec nad Cidlinou, Amerika, Chlumec nad Cidlinou, Kosice, Puchlovice, Roudnice
v délce 50 km projelo 26 dospělých cyklistů a 6 dětí. Nejmladším členem pelotonu byla dvouletá Nikolka, která úžasně absolvovala celou cestu v doprovodu maminky bez problémů.
A nezbytná statistika!
Zajímavosti z pelotonu.
V rámci projektu "Partnerství pro rozvoj mikroregionu Urbanická bráda", který byl finančně podpořen z Programu obnovy venkova Královéhradeckého, byly pořízeny a financovány dárky pro knihovny.
Čestný host pelotonu - J. Rejlová - starostka Roudnice
Z. Hrdina - knihovník knihovny Kosičky
Vedoucí pelotonu - I. Novotná - knihovna Roudnice
¨ Doprovodné vozidlo, které bylo vždy v č a s na domluveném místě, řídila a zásobování zabezpečovala I. Halbrštátová - knihovna Libčany
¨ První pomoc poskytovala členka Červeného kříže Martina Klapková - knihovna Obědovice
¨ Servis kol zajišťoval M. Novotný - Roudnice
¨ Závěrečné posezení v cíli zajistily organizátorky cyklovýletu I. Novotná, D. Kolářová - knihovna Roudnice a Dobřenice
¨ Peleton doplnily - L. Janhubová - knihovna Osice
- Hosté- Roudnice, Urbanice, Lhota p.Libčany, Kratonohy, Kosičky, Dobřenice
Dojmy cyklistů - spokojenost, pohoda, příjemně prožitý den
Co říci závěrem? Splnila se naše očekávání? Lépe se poznat, načerpat síly, prožít krásné dny? Ano!!! A nelze opomenout ani propagační význam cyklovýletů.
O předcházejících ročnících si můžete přečíst na těchto adresách


fota:DAKO
Děkujeme knihovníkům za pomoc při organizaci, všem hostům za účast a popřejme si navzájem šťastné cesty po naší krásné Zemi.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | E-mail | 2. července 2012 v 11:31 | Reagovat

Moc hezky jsi to napsala

2 DAKO DAKO | 2. července 2012 v 13:24 | Reagovat

Díky a přeji krásné léto.

3 KAHU KAHU | 9. července 2012 v 6:55 | Reagovat

Fandím Vám! Všem! Jste super a krásně jste se v té Urbanické brázdě našli. Proč byl letošní ročník poslední? Doufám, že si to ještě rozmyslíte. Je vidět, že nápadů máte dost. Přeju krásné sluníčkové léto a nevyčerpatelný optimismus!

4 DAKO DAKO | 9. července 2012 v 13:35 | Reagovat

[3]:Děkujeme a přejeme Vám krásnou dovolenou a pohodové léto.

5 otavinka otavinka | Web | 25. července 2012 v 16:08 | Reagovat

Super fotoreportáž. Muselo to být bezva. Škoda, že nejsem mladší. V Písecké knihovně budou dělat v září, či tak nějak jakousi zajímavou akci pro knihovníky, ve spolupráci se SKIP. Pokud jste Písek ještě nenavštívila, nenechte si ujít. :-)

6 DAKO DAKO | 25. července 2012 v 21:46 | Reagovat

[5]: Děkuji, cyklovýlet se opravdu vydařil. Písek bych moc ráda viděla, o akci vím, ale bohužel jsem propásla datum přihlášení. Hezké léto. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama