Knihovnice nejen za výpůjčním pultem aneb...

11. května 2012 v 13:36 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
...jak jsem "šly"...BĚH PRO ŽIVOT 2012
Je sobota 5. května 2012 a v Pardubicích je zahájen seriál Běhu o život 5. ročníkem. Letošní motto: Pomoc dětem bez rodiny. Dá se říci, že jubilejní byl i pro mne neboť jsem na startu stála již potřetí a podruhé ve společnosti knihovnic MUB. Letos byla zastoupena knihovna Roudnice a Dobřenice. Startu v 15. hodin na Pernštýnském náměstí předcházela registrace, kde jsme obdržely startovní čísla 1407 a 1408, originální trička a nezbytný doplněk, vodu. I v letošním ročníku probíhaly doprovodné programy horolezecká stěna, maxitrampolína, malování na tvář, hudba, vystoupení pro děti, setkání s partnery, rozcvička před startem a nově "sníh" pro děti.
I peleton byl opět velmi různorodý, děti, dospělí, děti v kočárech či na kole, pejsci v doprovodu páníčků.
Trasa dlouhá 3 800 m začala na Pernštýnském náměstí a vedla historickým centrem města. Prošly jsme pod pardubickým

zámkem a pokračovaly podél Sukovy třídy. Následně obešly ČEZ Arénu a ocitly se tak v krásném zámeckém parku.
Odtud jsme se ulicí Pod Zámkem dostaly zpět do historického centra. Trasa pokračovala ulicemi Na Třísle a Jahnova. Do cíle na Pernštýnském náměstí se prošlo Zelenou bránou. Startovní pole se po startu poněkud roztáhlo, ale doběhli, došli, dojeli všichni a medaile v cíli nás neminula.
A pak ještě ovocná a sladká tečka na doplnění energie, jablíčka, banány, energetické nápoje, vystoupení hudební kapely a báječné odpoledne pomalu končí. Mimořádně příznivé počasí nás provázelo po celý den a umocnilo skvělý dojem z celého odpoledne. A bude-li nám zdraví sloužit, na start šestého ročníku se opět postavíme.
Pro všechny, kteří se nemohou z různých důvodů zúčastnit, uvádím adresu, kde najdete i jiné možnosti jak nadaci podpořit a seznam měst kde seriál pokračuje.
Přejeme krásné zážitky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivana Novotná Ivana Novotná | 12. května 2012 v 10:52 | Reagovat

Moc pěkný

2 DAKO DAKO | 12. května 2012 v 12:00 | Reagovat

Děkuji moc. Dáša[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama