Úplně z jiného "soudku" XII aneb ČAS MATURIT

27. dubna 2012 v 22:07 | DAKO |  ...z jiného "soudku"!
Páteční ráno slibovalo krásný sluneční den a lákalo k procházce do přírody, ale já měla před sebou cestu na akci, která slibovala zajímavý zážitek a přesně taková byla. Proč? Všechno je jednou poprvé.

Pátek, pro většinu lidí obyčejný den, ale pro studentky Střední školy služeb to byl den maturitních praktických zkoušek. V 8 hodin ráno se sejdou maturantky se svými figuranty před maturitní komisí a začíná losování čísel, které vytvoří dvojice. Přes počáteční nervozitu se postupně rozcházejí na pracoviště kosmetiky a pedikúry. Naše dvojice je zařazena do druhé skupiny a tak mám dost času prohlédnout si pěkné prostředí střediska, kde se budoucí kosmetičky a pedikérky připravují na své povolání.
Při rozhovoru s příjemnou maturantkou, jejíž dnešní praktickou zkouškou je pedikúra, čas rychle ubíhá a než se nadějeme, jsme na řadě. Začíná pro mě nejpříjemnější část dopoledne a záhy se ukáže, že ani nastávající pedikérce nečiní praktická zkouška žádné problémy. Ošetření nohou se chýlí ke konci, zbývá vybrat jako třešničku na dortu lak na nehty a zkouška končí ke spokojenosti mé, zkoušené i zkoušející. Nezbývá než popřát všem maturantkám hodně štěstí do dalšího života a poděkovat za příjemně strávené dopoledne.
foto:DAKO
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama