Knihovníci MUB v tisku aneb rekapitulace akcí 2011

20. ledna 2012 v 13:58 | DAKO |  Knihovny MUB

KNIHOVNÍCI V ROCE 2011
Motto:
"Četba pěkné knihy je nepřetržitým dialogem, v němž kniha mluví a naše duše odpovídá."
Maurois
I ve čtvrtém roce vzájemné spolupráce knihoven a knihovníků mikroregionu uspořádali knihovníci opět několik zajímavých kulturních a sportovních akcí.

V 7. ročníku soutěže o nejlepší webovou stránku knihovny "…web sem, web tam…" , kterou vyhlašuje metodické oddělení Knihovny města Hradce Králové získala knihovna Obědovice v kategorii neprofesionalizovaných knihoven 1. místo.

V letošním roce se knihovníci zúčastnili 4. ročníku Běhu o život, který probíhal v Pardubicích v sobotu 14. května 2011. Běh pro nadaci KRTEK na podporu dětské onkologie se pořádá v několika městech a každý má svého patrona.

Tradiční cyklistický seriál "Po stopách knihoven aneb Knihovníci v pohybu", který pro sebe, čtenáře a milovníky cykloturistiky knihovníci organizují, se opět uskutečnil začátkem července. Trasa výletu
LÁŽO - PLÁŽO l é t e m dlouhá 38 Km vedla po krásných cyklostezkách z Dobřenic, přes Křičeň, Bukovku, okolo rybníka Trhoňka, projeli jsme obec Vlčí Habřinu, a kolem rybníku Černý Nadýmač přes Břehy do Přelouče a zpět přes Břehy, Rohovládovou Bělou a výlet ukončili v Dobřenicích. Letos jsme opět zamířili za hranice okresu Hradec Králové a naším cílem byla Městská knihovna Přelouč v okresu pardubickém a na zpáteční cestě jsme si prohlédli knihovnu v Rohovládové Bělé. Vrámci projektu "Partnerství pro rozvoj mikroregionu Urbanická bráda", který byl finančně podpořen z Programu obnovy venkova Královéhradeckého, byly pořízeny a financovány cestovní baťůžky pro knihovníky. Naším cílem není závodit, ale pobavit se, potkat zajímavé lidi, potěšit se přírodou a vidět zajímavé knihovny. Srdečně vás zveme na pátý ročník v červenci 2012.

V sobotu 8. října navštívili knihovníci MUB s rodinnými příslušníky DIVADLO DRAK a LABYRINT v Hradci Králové. Odpoledne, které bylo moc povedené, zprostředkovala knihovnice Mgr. Lence Václavíkové Antošové.

V sobotu 12. listopadu se knihovníci sešli na již třetím vánočním posezení, které se stává hezkou tradicí, a rozloučili se s letošním rokem.

Nejvýznamnější akcí, kterou knihovníci připravili, byla organizace regionálního kola mezinárodní literární soutěže Fantastická povídka 2011pod patronací Knihovny města Hradce Králové. Soutěže se zúčastnilo 14 dětí 3 až 5 tříd, které napsaly celkem 16 povídek.
V neděli 28. srpna 2011 proběhlo v prostorách obecního úřadu v Praskačce slavnostní vyhlášení vítězů. Vítěznou povídku VLAK napsala Veronika Svobodová, čtenářka knihovny Kratonohy. Porota vítěznou povídku doporučila do mezinárodního kola. Slavnostní setkání, kterého se zúčastnili autoři povídek v doprovodu rodičů z knihoven Kratonohy, Praskačka, Sedlice a Urbanice zahájila ředitelka KmHK, Lenka Václavíková. Přivítala vzácného hosty, spisovatelku Petru Braunovou, která předala dětem diplomy za účast a popřála malým autorům, aby je zájem o psaní a četbu neopouštěl. Na závěr proběhla autogramiáda, kdy spisovatelka P. Braunová podepisovala dětem knihu Ema a kouzelná kniha a časopis Biblio.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama