Knihovnické zimní rozjímání aneb vánoční čas...

21. prosince 2011 v 8:10 | DAKO |  cestování
Vánoční rozjímání.
Já vím, že leckterá z Vás neví kam dřív skočit a hrnou se na Vás povinnosti ze všech stran, ale věřím, že i přesto si najdete chvilku pro trochu vzpomínek, vzpomínek, které tak něžně hladí duši.
Jak to jen všechno rodiče dělali…
…Každý rok na Štědrý den jsme už od rána vyhlíželi Ježíška, jestli skutečně přinese stromeček a pod něj horu dárků. Nikdy jsme ho ve skutečnosti neviděli, a přesto večer stál smrček majestátně v obývacím pokoji, nazdobený, s hořícími svíčkami a pod ním spousta menších i větších překvapení. Jako malí jsme věřili, že nám tohle všechno skutečně přinesl Ježíšek. A když jsme byli větší a už věděli, že "ježíšek" jsou ve skutečnosti rodiče, nám nešlo do hlavy, kde se ten stromeček vzal, když po obědě jsme všichni společně vyráželi na dlouhou procházku. Přestože byt zamknuli, po návratu bylo všechno pečlivě připraveno. A tak i dál jsme věřili tomu, že v této vánoční době existuje něco nadpřirozeného. Snad i proto jsou a budou Vánoce nejkrásnější svátky v roce…
…Jak to jen všechno rodiče dělali.

Už víme, ale vzpomínky jsou tak příjemné. A pro ty vzpomínky chystáme pro své blízké Štědrý den, vánoční stromeček, jmelím zavěšeným nad dveřmi a vůní cukroví navodíme tu správnou atmosféru. Zkusme zapomenout na každodenní strasti a starosti a užijme si tento krásný předvánoční čas v pohodě, klidu a radosti.

Přeji Vám spoustu hezkých vánočních překvapení a do nového roku jen to nejlepší.
Foto:ZH
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama