Říjen 2011

Knižní bazar KmHK.

27. října 2011 v 10:55 | DAKO |  aktuality

Velký knižní bazar - tradiční podzimní prodej vyřazených knih za symbolické ceny skončil. Probíhal v době od 3. do 21. října za velkého, opravdu velkého zájmu veřejnosti. V přehledných prostorách skladu pobočky Eliščino nábřeží si čtenáři a milovníci knih bez rozdílu věku vybrali na 30 tisíc svazků. Byli i tací, kteří se vraceli několikrát za den nebo naopak nevynechali ani jeden den, protože knihy se navážely průběžně po celou dobu trvání bazaru. Všichni zájemci o vyřazené knihy přivítali jeho rozšíření na celé tři týdny i větší prostory. O průběhu bazaru informovala i hradecká media. Závěrem jeden z mnoha ohlasů spokojených návštěvníků:
..."získala jsem knihu, která se mi před lety ztratila a nedala se už nikde koupit, jsem ráda, že ji mám zase doma"...Foto:Dako

Knihy udělají bezesporu radost nejen mnoha obdarovaným, ale i dětem pod vánočním stromečkem.
Přejeme všem krásné počtení protože
Kniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse.


Úplně z jiného "soudku" IX aneb SOCHA JANA ŽIŽKY

25. října 2011 v 5:02 | DAKO |  ...z jiného "soudku"!
Socha Jana Žižky
V pondělí 24.10. 2011 večer byl slavnostně odhalen bronzový pomník Jana Žižky z Trocnova na Vítkově v Praze 3. Žižka stanul na památné hoře po měsících rekonstrukce Národního památníku. Jezdecká socha pochází od sochaře Bohumila Kafky. Vytvořena byla v roce 1950. Kafka pracoval na jezdecké soše od roku 1932 do roku 1942. Socha je z bronzu a váží 16 tun. Složena je ze 120 bronzových dílů

foto:DAKO
Socha Bohumila Kafky z roku 1951 prošla restaurováním a nyní je opět přístupná. Veřejnosti se tak otevřela horní část památníku Vítkov, která byla po dobu rekonstrukce sochy zavřena.Socha vážící 16,5 tuny a měřící 9 metrů je dominantou památníku Vítkov a vůbec celého parku Vítkov. Lze ji vidět z velké vzdálenosti a je oblíbeným cílem turistů. Ti navštěvují nejen tuto sochu, ale také samotný památník, kde je muzeum, hrob neznámého vojína, nebo také vyhlídka na Prahu a restaurace.
Zdroj: Národní muzeum

Za "slanou vodou" aneb střípky z dovolené I.

20. října 2011 v 21:18 | DAKO |  cestování
Dovolenou, každoroční součást nejen léta lze prožít mnoha způsoby, doma, na kole, na horách, na chatě, na turistickém pochodu, u vody či na vodě. Po velmi dlouhé době se mě podařilo část dovolené strávit u moře. Dovezla jsem pár obrázků z cesty k moři, které postupně dávám na web. Máte-li chuť, můžete se podívat na druhou sadu - Historické památky.
Foto: DAKO
o "někdníku" LiSt

20. října 2011 v 7:50 | DAKO |  akce
o "někdníku" LiSt
projektu mladých autorů

LiSt - literární experiment
Od srpna letošního roku si můžete na stolcích kaváren a čajoven v Praze přečíst list papíru se zajímavým názvem LiSt. Rozevřete-li skládanku, zjistíte, že v ruce držíte "někdník" LiSt, který čtenáři nabízí poezii, prózu a komiks (přesněji řečeno strip) v nevšední formě.
"Název LiSt je zkratkou dvou slov Literární Stagnace a zároveň je také pravdivým pojmenováním, protože náš LiSt se opravdu skládá pouze z jednoho listu papíru"
říká iniciátor projektu, Tomáš Tvrdý. Celý rozhovor najdete zde.

Na půli "cesty" aneb exkurze v nové knihovně (video)

13. října 2011 v 20:42 | DAKO |  zajímavosti
Čím je zajímavé datum
12. září 2012?
Otevře se nová Knihovna města Hradce Králové v bývalé továrně Vertexu přestavěné podle návrhu architekta Davida Vávry. Po dva dny před otevřením budou probíhat pro veřejnost komentované prohlídky při příležitosti Dnů otevřených dveří. Podrobné informace a zajímavosti najdete zde a zde.
Čím je zajímavé datum
11. října 2011?
Dnem otevřených dveří pro knihovníky městské knihovny. Ředitelka knihovny Mgr. Lenka Václavíková Antošová spolu s panem Táborským ze stavebního dozoru provázeli skupinky knihovníků rozestavěnou knihovnou necelý rok před dokončením. Prohlídky se zúčastnil i bývalý ředitel knihovny Mgr. Jan Pěta. Před vlastní prohlídkou jsme obdrželi ochranné přilby a poté nedočkavě vstoupili do rozsáhlých prostor bývalé továrny, jejíž rekonstrukce je v plném proudu. Vystoupali jsme až na střechu budovy, kde bude terasa s parkovou úpravou. Knihovna nabídne různé využití, příjemné prostředí a tak nejen čtenáři a návštěvníci se mají na co těšit, ale i knihovníci. Reportáž Hradecké internetové televize.
Podmínky pro focení nebyly zrovna příznivé, přesto se na několik snímků můžete podívat. Další najdete v galerii.
(Foto:DAKO)

Za "slanou vodou" aneb střípky z dovolené.

9. října 2011 v 19:52 | DAKO |  cestování
Dovolenou, každoroční součást nejen léta lze prožít mnoha způsoby, doma, na kole, na horách, na chatě, na turistickém pochodu, u vody či na vodě. Po velmi dlouhé době se mě podařilo část dovolené strávit u moře. Dovezla jsem pár obrázků z cesty k moři, které postupně dávám na web. Máte-li chuť, můžete se podívat na první sadu - Moře a pláž.
Foto: DAKO


Snad vás potěší v pošmourných podzimních dnech.

Romantický či pracovní podzim?

7. října 2011 v 7:15 | DAKO |  ankety
Podzim, ať chceme či nechceme, je zde. Užíváme si kouzelné dny babího léta, sledujeme barevnou proměnu přírody, ale někde v koutku duše neodbytně hlodá myšlenka, která nás nutí k horečné činnosti. Stihnu všechny práce, doma či venku než přijde zima? Nabízí se otázka.
Jaká je vaše nejoblíbenější podzimní činnost?
foto:DAKO
Přeji Vám co nejhezčí toulky barevným podzimem.

Hra čísel aneb krása statistiky...

6. října 2011 v 7:54 | DAKO |  kalendárium
Zajímavá konstelace čísel během jednoho dne v Čítárničce.


Usmívající seUsmívající seUsmívající se

Týden knihoven v naší knihovně.

3. října 2011 v 5:26 | DAKO |  akce
Týden knihoven 3. - 9. října 2011 - 15. ročník
Motto:
15. kraj České republiky - kraj knihoven
Týden knihoven v naší knihovně.
Ve středu 5. Října
Nový knižní putovní soubor
Den otevřených dveří
Kvízy na internetu - Kde? V naší Klubovně.
Srdečně vás zveme jak do knihovny tak do klubovny.