Po "stopách" knihoven aneb knihovníci v pohybu.

8. července 2011 v 15:51 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
Cyklistický výlet knihovníků - MUB 2011
Motto:
Knihovnice, "šedé myšky" ?!
To už dávno neplatí!
Sportovci jsme přece všechny
co na kolech uhání!
Provětráme hlavu, "faldy",
opečeme buřtíky,
a vrátíme se zase rády
zpátky mezi regály!
LÁŽO - PLÁŽO l é t e m.
Cyklistický seriál "Po stopách knihoven", který pořádají knihovníci Mikroregionu Urbanická brázda, nejen sobě pro
radost, ale i pro všechny milovníky cykloturistiky, pokračoval v sobotu 2. července 2011 čtvrtým ročníkem (o třetím ročníku si přečtete zde). Překvapil nás něčím letošní výlet? Zdálo by se, že ničím, ale opak je pravdou.
Každým rokem "průzkumná dvojice" projede vybranou trasu, aby se předešlo organizačním zmatkům během hlavního dne výjezdu peletonu. Tak se stalo i tentokráte, ovšem s tím rozdílem, že se testovaly trasy dvě. Proč? Původně navržená trasa se ukázala nevyhovující svoji časovou náročností. Zvolili jsme trasu druhou opravdu LÁŽO - PLÁŽO, ale létem určitě ne! Teplota 15°při startu a 17°v cíli měla k létu opravdu daleko. Ale n e p r š e l o! A to bylo vzhledem k předpovědím počasí opravdu co říct. Nezmokly jako každoročně ani průzkumnice s tím rozdílem, že cestou musely vyhledat opravnu kol, neboť píchlé
kolo odmítlo pokračovat v jízdě.
Letos jsme opět zamířili za hranice okresu Hradec Králové a naším cílem byla Městská knihovna Přelouč v okresu pardubickém a na zpáteční cestě jsme si prohlédli knihovnu v Rohovládové Bělé.
Razítka a podpisy z navštívených míst jsme shromažďovali na itinerář ozdobený logem akce, Čtení pomáhá. Projekt Čtení pomáhá, umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Projekt Čtení pomáhá, nabízí seznam knih k přečtení. Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Do projektu se mohou zapojit i knihovny.
Knihovna v Přelouči sídlí v
novorenesanční budově Záložny na náměstí. Přivítaly nás vstřícné a milé knihovnice,které nám ukázaly celou budovu včetně sálu, ve kterém se předávají Ceny Františka Filipovského za dabing. Součástí návštěvy byla i prohlídka nejvýznamnější architektonické památky města původně románského farního kostela sv. Jakuba, později barokně upraveného. Děkujeme a vydáváme se na zpáteční cestu.
. Knihovna v Rohovládové Bělé sídlí v budově obecního úřadu a má velkou podporu obecního zastupitelstva, což potvrdil i starosta obce, který nás přivítal současně s knihovnicí. Loučíme se a přesunujeme se do nedaleké cukrárny, abychom sladkou tečkou ukončili letošní cyklovýlet knihovníků. Do cíle dojeli všichni! LÁŽO - PLÁŽO !

Trasa dlouhá 38 Km vedla po krásných cyklostezkách z Dobřenic, přes Křičeň, Bukovku, okolo rybníka Trhoňka, projeli jsme obec Vlčí Habřinu, a kolem rybníku Černý Nadýmač přes Břehy do Přelouče a zpět přes Břehy, Rohovládovou Bělou a výlet ukončili v Dobřenicích.


Zajímavosti z peletonu.
V rámci projektu "Partnerství pro rozvoj mikroregionu Urbanická bráda", který byl finančně podpořen z Programu obnovy venkova Královéhradeckého, byly pořízeny a financovány cestovní baťůžky pro knihovníky.
Vedoucí peletonu - I.Novotná - knihovna Roudnice
¨ Doprovodné vozidlo řídila a zásobování zabezpečovala L. Václavíková Antošová - knihovna Kratonohy, I. Halbrštátová - knihovna Libčany, I. Novotná - knihovna Roudnice
¨ První pomoc poskytovala členka Červeného kříže D. Kolářová - knihovna Dobřenice
¨ Závěrečné posezení v cíli zajistila knihovna Dobřenice
-Peleton doplnili - L. Jakoubková, J. Růžová, Z. Hrdina, K. Juríčková
- Hosté - Kosičky, Hvozdnice, Urbanice, Dobřenice
Dojmy cyklistů - spokojenost, pohoda, pojedu příště...? URČITĚ!!!!
Fotodokumentace - D. Kolářová, I. Halbrštátová
Doufáme, že základy dlouholeté tradice společných cyklovýletů jsou založeny, že budou dále pokračovat, že se cyklistický peleton bude rozšiřovat a cyklisté zlepšovat!
TĚŠÍME SE NA VÁS PŘÍŠTĚ.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama