…„Hliník se odstěhoval do Humpolce“…

18. července 2011 v 14:33 | DAKO |  cestování
Léto, prázdniny, dovolené - cestujeme a navštěvujeme mnohá zajímavá místa. Jedním z takových míst je i město Humpolec, které jsem při jednom putování létem navštívila. Proč?
…"Hliník se odstěhoval do Humpolce"…
Věta, kterou bezpochyby zná každý z nás. Věta, která se prolíná filmem, který nám přináší radost již přes 30 let. Věta, kterou na dotaz učitele ve filmu "Marečku, podejte mi pero" odpovídáme současně s hercem Zdeňkem Srstkou.
Neexistující postava Hliníka proslavila město Humpolec natolik, že v září 2002 došlo ve městě k jedinečné akci tohoto druhu - byla odhalena pamětní deska člověku, kterého nikdy nikdo neviděl, a přesto ho zná téměř celý národ.

foto: DAKO
K pamětní desce se začali sjíždět turisté z celé republiky, někteří přivezli Hliníkovi dárky, které umístili na kámen s pamětní deskou, někteří zde sehráli podařené scénky, dokonce za přítomnosti novinářů proběhl rozhovor s mužem, který by mohl být Hliníkem, další se přišli přesvědčit na vlastní oči o "existenci" Hliníka a vyfotografovali se u pamětní desky. Velký zájem o Hliníka přivedl město k myšlence vybudovat slavnému přistěhovalci muzeum - HLINÍKárium. První schůzky se zúčastnili i oba scénáristi filmu, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, kteří dodali také materiály a nápady pro připravovaný projekt. Bylo otevřeno 26. 9. 2006.
HLINÍKárium v Humpolci

Výroční turistickou známku vydanou při příležitosti výročí 30 let od premiéry filmu
získáte v HLINÍKáriu a infocentru Humpolec.
Výroční turistická známka se neposílá poštou!


Chcete-li ji získat, zastavte se na svých cestách v HLINÍKÁriu v Humpolci na Vysočině, určitě se pobavíte !
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sammy Sammy | Web | 20. července 2011 v 13:01 | Reagovat

Prosím hlásni pro mě tady :) - http://www.bookfan.eu/soutez-o-kindle-3/nahled/112
A promiň za reklamu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama