"Za pokladem černého psa" a...

12. června 2011 v 13:02 | DAKO |  Vzpomínání...
Vzpomínání... také se vám stalo, že vás čas (neúprosně běžící vpřed) zaskočil a najednou jste zjistili, že cosi nečekaně končí?!
Vzpomínání...přidejte se k nám, knihovnicím, a "projděte" se s námi mozaikou vzpomínek, perliček, střípků událostí, neuveřejněých (založených) příspěvků, ale i trapasů, které nás během 15 let potkaly.

Po delší době se vracím k rubrice - Vzpomínání.
Chtěla bych vzpomenout na akce či exkurze, které pro nás knihovníky metodičky KmHK během těch dlouhých let zorganizovaly, a kterých jsem se zúčastnila. Původně jsem měla v úmyslu začít vzpomínkou na nejstarší akce (pokud paměť nezradí), ale vzhledem k tomu, že poslední exkurze proběhla v červnu letošního roku 2011 a dojmy jsou čerstvé, budu postupovat obráceně, od nejnovějších k nejstarším. Jak začít? Nikdy jsme se nenudili. Vždy jsme se dozvěděli něco nového, zažili dobrodružství, hledali poklad, pátrali po osobnostech historie, soutěžili v literárních tématech, podnikli horolezecký výstup, navštívili zajímavá místa.
JARO 2011
Horká vzpomínka.
"Za pokladem černého psa" a...
Je červen, jaro se přehouplo do své druhé poloviny nebo chcete-li léto je za dveřmi a knihovníci malých knihoven se schází na stanovišti odjezdu autobusu, aby se vydali na jarní exkurzi, kterou jako každoročně pro nás připravilo metodické oddělení. Počasí nám přeje, sluníčko svítí, obloha bez mráčku. Vyjíždíme přesně v 8 hodin a čeká nás nejen návštěva knihoven ale i hledání pokladu "černého psa".
První zastávka je Městská knihovna Heřmanův Městec. Vítá nás a knihovnou provází její vedoucí, Marie Stará. Knihovna patří k nejstarším v republice. Již v roce 1818 dokládá Puchmajer organizační stanovy zdejšího čtenářského kroužku, z něhož vznikla později veřejná knihovna. 18. května 1902 bylo zahájeno půjčování knih ve 2. poschodí Staré radnice (místnost propůjčila městská rada). V úterý 21. září 2010 zahájila knihovna provoz pro veřejnost v nových prostorách ve zrekonstruované budově multifunkčního centra na náměstí Míru. Má dospělé a dětské oddělení a prostory opravdu velkorysé vybavené novým nábytkem. Zaujal nás zajímavý otáčecí stojan, na který se vejde asi 100 knih a vozíky na knihy
pro hůře chodící čtenáře. Součástí knihovny je atrium s příjemným venkovním posezením.
Loučíme se s paní knihovnicí a odcházíme na oběd, abychom načerpali síly na další cestu. Čeká nás knihovna v
Třemošnici a první tajné překvapení. V útulné třemošnické knihovně nás vítá a s činností, která je opravdu bohatá, seznamuje vedoucí knihovny Pavla Alvarezová. Součástí knihovny je Informační centrum, které je současně s knihovnou otevřené denně. Knihovna je plně automatizovaná a používá systém Clavius. Čas pokročil a my se loučíme s paní knihovnicí, která se však tajemně usmívá a těší se na další setkání. Trochu se divíme, ale více pozornosti věnujeme oznámení, že odjíždíme na první tajné místo našeho výletu. Jsme napnuti a těšíme se. A zde vážení čtenáři končí první část reportáže či vzpomínky na exkurzi. Letošní výlet měl totiž tak zajímavý a bohatý program, že si každá zastávka zaslouží samostatné pokračování. Nenechte si ujít - Pokračování příště!

(Fota: DAKO)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ilona ilona | E-mail | 14. června 2011 v 17:47 | Reagovat

Ahojky, jsem spolehala ze budes mit fotky z vyletu vystavene...ale nikde jsem je nenasla - nebo jsem spatne hledala???? netrpelive cekam druhou cast vzpominani "za pokladem cerneho psa..." :-) nestihas,honim te??? a ze jsem tak zvedava - ze soukr. fotecka babicky a male by nebyla??? nebyla:-( Mej se pekne, I.

2 DAKO DAKO | 14. června 2011 v 20:13 | Reagovat

Ilono, dočkáš se. Nejdřív budou pokračování a potom fotky.  Ahojky a hezké dny. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama