Rekapitulace, statistika 2010, shrnutí aneb Prezentace knihoven MUB(video)

13. ledna 2011 v 20:23 | DAKO |  Knihovny MUB
Seriál o knihovnách mikroregionu Urbanická brázda skončil.
Rekapitulace, statistika, shrnutí...
Vážení čtenáři, knihovníci, návštěvníci webu Mikroregionu Urbanická brázda a blogu Čítárnička knihovny.
Je tomu téměř na den rok kdy jsme zahájili sérii článků o knihovnách mikroregionu Urbanická brázda http://citarnicka.blog.cz/rubrika/knihovny-mub
Čí to byl nápad, jaký měl účel a jak vše probíhalo? Spolupráce mezi knihovníky probíhá úspěšně již čtvrtým rokem, vzájemně se navštěvujeme a své knihovny známe.
Ale ví také, a nejen čtenářská veřejnost v obcích o knihovnách ve svém okolí, napadlo mne při jedné podzimní vyjížďce na kole? Co kdyby každý knihovník představil sebe a svoji knihovnu? Na podzimním setkání v roce 2009 jsem se o tento nápad podělila s ostatními knihovnicemi. Zalíbil se a tak jsme se rozhodly ho zrealizovat.
A protože obcí mikroregionu je jedenáct, řešení se nabídlo samo. Každý měsíc během roku 2010 seznámíme veřejnost s jednou knihovnou. Otázka byla, kde? Zvolily jsme v dnešní technické době to nejjednodušší řešení, umístit články na společném webu Urbanické brázdy http://www.urbanicko.cz/ a na blogu Čítárnička knihovny Dobřenice
http://citarnicka.blog.cz/
Součástí prezentace budou nejen informace o knihovně, fotky ale i "Knihovníkova abeceda" neboli co napadne knihovníka u jednotlivých písmen abecedy. Další otázka zněla, kdo je napíše? Každý sám!
Bylo nutno zvolit koordinátory. Za web Urbanické brázdy nynější starostka J. Rejlová, organizaci zajišťovala knihovnice I. Novotná a konečné úpravy jednotlivých článků a fotografií knihovnice i autorka návrhu D. Kolářová. Ne vždy probíhalo vše hladce, přesto se nám podařilo celý seriál úspěšně dokončit.
Děkujeme všem, kteří seriál sledovali po celý rok a pro Vás náhodné návštěvníky webu, připravily knihovnice I. Novotná a D.Kolářová prezentaci z ukázek otázek a odpovědí knihovníků .
Těšíme se na Vás v našich knihovnách.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama