O Čase...

13. března 2010 v 9:11 | DAKO |  Toulavé myšlenky
TOULAVÉ MYŠLENKY...myšlenky...myšlenky.......
"Myšlenky jsou svobodné." M.T. Cicero

...o Čase a zálibách.
Čas je jedna ze základních věcí v lidském životě. Umíme s ním zacházet nebo nám určuje tempo, které má daleko k naší představě harmonického času? Toť otázka!
Jak využít čas, aby se dostalo na všechny záliby, či koníčky? Jak skloubit zaměstnání, staré záliby s novými a "nezapomenout pro nové na staré"?! Možná řeknete dobře zorganizovat. Má to ovšem jeden háček. Člověk musí také někdy spát. Zdá se, že s přibývajícím věkem, jak nás nové technické vymoženosti překvapují, namátkou - PC, digitální fotoaparáty, blogy, webové stránky, přibývají i nové záliby, ale kde najít čas abychom nešidili ty celoživotní! Knihy, houbaření, kolo, vodu, hudbu, fotografování, křížovky? Některou oželet? Těžko. Tak co s tím. Čas kdy bylo možné hltat knížku jedním dechem celou noc je nenávratně pryč. Došlo na cesty vlakem, čekárny, fronty, dovolené, schovat se s knihou před návštěvou, to lze. Psát v dopravních prostředcích jde hůře, řešení? Luštění na počítači, ano nějaký čas získán. Možná, nezkoušet všechno. Ale když těch lákavých novinek je tolik! PC, nejdříve nesmělé seznamování v zaměstnání a později, pomaloučku, ale nezadržitelně se stává součástí domácnosti. Jak odolat, když je potřeba naučit se ovládat a zpracovávat fotky z digitálního fotoaparátu? Hledám pomoc na PC, najdu ji díky lidem, kteří umí a neváhají poradit ostatním - Slabikář pro malé i velké digitální fotografy.
Nastudovat a vyzkoušet a čas již neutíká, ale pádí. A další lákadla? Webové stránky knihovny, velká neznámá, ale co to zkusit? Ano, pokus omyl - omyl pokus. Co tomu říká čas? Pádí tryskem! A co může znamenat slovo blog, slovo, o jehož významu jsem nechtěla nic slyšet, ale které se najednou ozývá ze všech stran? A ejhle, vlastní blog je "na světě", zaplňuje se, pravda, ale! Venku je ideální počasí na kolo či koupaliště jenže zrovna se zrodil nápad na další článek. Co vybrat? Vyjížďku? Co když zapomenu! Kolo a plavání odložit na dovolenou doufajíc, že počasí bude milosrdné? Ne, zapsat nápad (do počítače), vzít kolo, fotoaparát a vyrazit. Ovšem odložit houbaření když rostou, nelze v žádném případě! Čas nemilosrdně ukrajuje z noci a krátí spánek. A hudba? Jako kulisa u PC, možná někdy, ale nenahradí ničím nerušený zážitek z poslechu vážné hudby z databáze Naxos Music Library. Řešení se nabízí, využít zimní období. Možná bych měla nazvat dnešní článek "O čase a o ALE". Nemyslím si, že nemám organizační talent, ale přesto čím dál víc nabývám dojmu, že nejsem pánem svého času.
"Zvykli jsme si říkat: ,Čas letí,. Čas však není, pohybujeme se my."
Talmud.

Slovo je oděvem myšlenky". Démokritos z Abdér.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama