"Po stopách knihoven" aneb Knihovníci v pohybu

10. července 2009 v 17:16 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce
Cyklistický výlet knihovníků - MUB 2009
Motto:

Knihovnice, "šedé myšky" ?!
To už dávno neplatí!
Sportovci jsme přece všechny
co na kolech uhání!
Provětráme hlavu, "faldy",
opečeme buřtíky,
a vrátíme se zase rády
zpátky mezi regály!

Okolo Perníkové chaloupky do knihovny roku 2006 Býšť.

V sobotu 4. července 2009 pokračoval cyklistický seriál "Po stopách knihoven" druhým ročníkem. (O prvním ročníku si přečtete zde).
Knihovnický peleton tentokráte vyjel za "hranice" a okolo Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou v pardubickém regionu dorazil nejen do Obecní knihovny Býšť, ale i zpět "domů". Do cíle - Obecní knihovna Urbanice - dojeli všichni, sedm knihovníků a tři hosté!
Co jsme se dozvěděli, viděli a zažili na 56 Km dlouhé trase:
Syrovátka, Osičky, Dolany, Srch, Hradiště na Písku, Perníková chaloupka Pardubice, Němčice, Dříteč, Bukovina, Borek, Hrachoviště, Býšť, Bukovina, Vysoká, Opatovice, Pohřebačka, Praskačka, Urbanice?
Při prvním odpočinku na břehu dolanského rybníka - "U Komára" (mimochodem opravdu výstižný název) se nejen rozdávaly připravené dokumenty (mapka trasy, itinerář), ale někteří účastníci se stačili i vykoupat. A tak jako loňskou trasu jsme i letošní průběh výletu pečlivě dokumentovali.
Letošní rok "žijí" knihovny akcí České televize "Kniha mého srdce", a proto jsme se i my zaměřili na její propagaci nejen mezi sebou, knihovníky, ale i na všech zastávkách. Razítka, podpisy, účtenky jsme shromažďovali na itinerář ozdobený záložkou s jejím logem.
Pokyny, informace a první dojmy jsou probrány, nálada výborná, nebe bez mráčku, vyrážíme! Směr - Perníková chaloupka pod Kunětickou horou. Doprovodné vozidlo nás jistí, cesta příjemně ubíhá, stanovený čas prohlídky lehce stíháme! Při prohlídce Perníkové chaloupky (vřele doporučujeme) jsme se dozvěděli nejen "Zač je v Pardubicích perník" ale neméně zajímavá byla i sbírka knih s pohádkou "O perníkové chaloupce", tak jak ji znají děti v různých zemích světa.
Po překonání všech "nástrah Perníkové Ježibaby" jsme se příjemně naladěni přesunuli do restaurace Pod Kuňkou, abychom doplnili ztracenou energii a připravili se na druhou polovinu cesty. Počasí nám přálo, dobrá nálada nechyběla a tak se mírně zvlněnou krajinou, pomalu ale jistě, blížíme do knihovny Býšť.

V roce 2006 získala od Ministerstva kultury ČR ocenění knihovna roku 2006.

  • 1. místo v soutěži KNIHOVNA ROKU 2006
  • Diplom za vzorné vedení knihovny r. 2006
  • Knihovnu navštívila hodnotící komise soutěže KNIHOVNA ROKU 2006
Obecní knihovna se nachází v přízemí budovy Obecního úřadu v Býšti. Přivítala nás milá paní knihovnice Vendulka Valečková.
Ochotně přijela v sobotu a provedla nás knihovnou, která se líbila všem. Krásné veselé prostředí, výzdoba a velice zajímavé "vychytávky" ve vybavení (podívejte a stavte se)! Činnost knihovny je bohatá. Mimo knih půjčuje knihovna také skládačky puzzle, multimediální CD, časopisy, pořádá dílny, veřejný internet a pod její záštitou vznikl Dětský klub Sluníčko. Opravdu je na co se dívat, ale čas neúprosně utíká a my se loučíme, děkujeme za vlídné přijetí a vydáváme se na zpáteční cestu. Počasí nám stále přeje a vidina závěrečného posezení nás "žene" vpřed. Výlet končí v urbanické knihovně a přesouváme se na hřiště. Ještě závěrečný snímek a můžeme slavit!
Zajímavosti z peletonu.
V rámci projektu "Partnerství pro rozvoj mikroregionu Urbanická bráda", který byl finančně podpořen z Programu obnovy venkova Královéhradeckého, byly pořízeny a financovány vesty a čepice pro knihovníky.
Čestný host peletonu - S.Čejková - knihovna Hradec Králové
Vedoucí peletonu - I.Novotná - knihovna Roudnice
¨ Doprovodné vozidlo řídila a zásobování zabezpečovala I. Halbrštátová - knihovna Libčany
¨ První pomoc poskytovala členka Červeného kříže I.Novotná - knihovna Roudnice
¨ Servis kol zajišťoval P.Černohlávek - knihovna Sedlice a Praskačka
¨ Závěrečné posezení v cíli zajistila J.Růžová - knihovna Urbanice
¨ Peleton doplnily M.Klapková - knihovna Obědovice
- vz. D.Kolářová - knihovna Dobřenice
- Dva hosté- Roudnice, Urbanice
Dojmy cyklistů - spokojenost, pohoda, pojedu příště...? URČITĚ!!!!
Reakce okolí - ...jste opravdu knihovníci...?!
Fotodokumentace - D.Kolářová, I.Halbrštátová
Doufáme, že základy dlouholeté tradice společných cyklovýletů byly nejen založeny, ale že budou dále pokračovat, že se cyklistický peleton bude rozšiřovat a cyklisté zlepšovat!
TĚŠÍME SE NA VÁS...
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama