Mikroregion - knihovny - knihovníci

2. května 2009 v 20:05 | DAKO |  Knihovníci MUB - akce

V rubrice - MIKROREGION URBANICKÁ BRÁZDA
najdete informace a zajímavosti o činnosti, akcích
a spolupráci knihovníků mikroregionu.

Svazek obcí Dobřenice, Kratonohy, Lhota pod Libčany, Libčany,Obědovice,Osice, Osičky, Praskačka, Roudnice, Syrovátka, Urbanice.
Urbanická brázda - knihovny - knihovníci
V květnu 2007 se uskutečnilo historicky první setkání knihovníků mikroregionu v Roudnici.
Uskutečnil se tak nápad, místostarostky Roudnice Jany Rejlové, rozšířit projekt svazku obcí
"Rozvíjení partnerských vztahů a propagaci regionu Urbanická brázda" o spolupráci knihoven v rámci regionu. Je třeba říci, že i dříve se knihovnice setkávaly, předávaly si zkušenosti, zúčastňovaly se pořádaných akcí, ale většinou ve svém nejbližším okolí. Například spolupráce knihoven v Roudnici a Dobřenicích se úspěšně rozvíjí již několik let. Ale jak se říká, " Víc hlav víc ví" !, takže možnost rozšířit vzájemnou spolupráci zaujala většinu knihoven regionu.
A tak 7. května v Roudnici byla zahájena nová forma spolupráce mezi knihovníky a
knihovnami. Knihovnice obce Roudnice paní Iva Novotná pozvala všechny knihovníky ze sdružených obcí mikroregionu Urbanická brázda. Prvního setkání se zúčastnily knihovnice D.Kolářová z Dobřenic, I. Halbrštatová z Libčan, M. Klapková z Obědovic, I. Novotná z Roudnice a J. Rejlová za mikroregion a jednaly o vzájemném rozvíjení partnerských vztahů a propagaci mikroregionu. Společné akce budou částečně hrazeny z rozpočtu jednotlivých obcí a částečně budou financovány z peněz mikroregionu. Stanovily jsme kalendář schůzek, navrhly plán akcí a vzájemně se ujistily, že nezůstane první ani poslední! A zatím svá předsevzetí plníme. Scházíme se čtyřikrát ročně, vždy v jiné knihovně. Připravily jsme akce nejen pro čtenáře a ostatní zájemce, ale i pro nás, knihovníky. Naplánovaly jsme 1. ročník společného cyklovýletu pro knihovníky v červenci 2008. Reportáž z výletu, který navrhla D.Kolářová, najdete zde. Je pravdou, že ne všechno se podařilo dle plánu, ale doufáme, že s přibývajícím časem jistě získáme na zkušenosti a naše činnost se bude rozšiřovat. Akce, které již proběhly se setkaly s velkým zájmem čtenářů jak dospělých tak dětských. Podrobnosti a zajímavosti najdete na webu knihovny Dobřenice v oddíle AKCE na konci stránky.
Přejeme si a doufáme, že největší užitek z naší činnosti budou mít nejen čtenáři, ale všichni zájemci o mluvené slovo či hudební nebo cestopisné pořady, a také my, knihovníci.
Těšíme se, na Vás!
D.Kolářová - knihovnice
Obecní knihovna Dobřenice
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama