Spolupráce...

5. dubna 2009 v 22:06 | DAKO |  Toulavé myšlenky
TOULAVÉ MYŠLENKY...myšlenky...myšlenky.......
"Myšlenky jsou svobodné." M.T. Cicero.
Spolupráce...
Spolupráce je veskrze důležitá, potřebná, ba nutná, to zcela určitě! Ovšem existuje spolupráce a "spolupráce"! Základem dobré spolupráce je důvěra, oboustranná (či vícestranná), ale především důvěra. Důvěra, křechká květinka, kterou musíme opečovávat jako nejdražší orchidej. Důvěra, která se těžko získává, lehce, ale opravdu lehce ztrácí! Důvěra, která není jen naoko, ale doopravdy! Proč se s ní hazarduje? Co znamená víc než důvěra? Sláva, zájmy, zásluhy?! A lze spolupracovat bez vzájemné důvěry...?... Asi ano, ale výsledky bývají nevalné. A její největší překážkou?!
Lidi, lidi, lidi.....to je to, co je dnes největší překážkou. A nejvíc mrzí, že většinou vás zklame nebo dostane někdo, koho znáte spoustu let, komu věříte a od koho to ani ve snu nečekáte.
A je to bohužel horší a horší, protože lidská závist i radost z neúspěchu (místo z úspěchu) začíná převažovat nad tím lepším.....člověk, aby se bál být v něčem dobrý, protože okamžitě vás lidi nemají rádi, šuškají si a co je horší, kladou na vás stále větší a větší nároky a úkoly, ale nepomáhají, protože, když je někdo v něčem dobrý, tak zákonitě ve všem a všude a chyby se neodpouštějí. Jenže umět všechno těžko někdo dokáže! Lze se jen ptát...kam se poděla radost z dobře udělané práce, ale nejen z té vlastní...?! Lze doufat, že se zase vrátí...?! Lze...?...
Spolupráce - důvěra - radost!
Slovo je oděvem myšlenky". Démokritos z Abdér.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dáša Dáša | 26. dubna 2009 v 19:50 | Reagovat

Moc pěkný článek! S tím se nedá nic než souhlasit.

2 Dáša Dáša | 28. dubna 2009 v 10:10 | Reagovat

Odpověď.Díky, není co dodat.[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama