Březen 2009

Nová městská knihovna v Hradci Králové.

29. března 2009 v 15:00 | DAKO |  zajímavosti
Nová městská knihovna v Hradci Králové vznikne přestavbou továrny Vertex podle návrhu Davida Vávry. Zahájení výstavby v roce 2010.
Hradecký deník - 26.3. 2009


Nová moderní knihovna nabídne čtenářům příjemné využití volného času. Podívejte se.

Knihovnické jarní rozjímání aneb cestování v čase

20. března 2009 v 8:29 | DAKO |  cestování

Je jaro
a kosové si štěstím pletou noty,
je jaro
a den je zářivý
tak nemračte se ani Vy!

Vážené dámy, krásné knihovnice, šikovní knihovníci.
Je Jaro! Jaro plné vůní, barev a dobré nálady. Probouzející se příroda a svěží zeleň nám dodává energii ztracenou během nekonečné zimy. Něžné sněženky i bledulky pomalu ustupují narciskám a tulipánům a Jaro si polehoučku "obléká" stále pestřejší "háv". Sice ještě chvilku potrvá než se ukáže v celé své kráse, ale sílící sluneční paprsky dávají tušit, že jemné květy ovocných stromů brzy potěší naše zimou unavené oči. Těšíme se. Jenže , kde se bere ta vtíravá neodbytná myšlenka, kterou se marně snažíme zahnat, myšlenka na velký jarní úklid?! Vážené dámy, doma nás nemine, ale když se zapojí celá rodina...?... Krásné knihovnice nezoufejte, poradíme si jako vždy. Víme přece, že v knihovně se nejlépe uklízí v létě a proto se zaměříme na knihy. "Oprášíme" knihy o zahradničení, ovocnářství, ošetřování trávníků, připravíme výstavku pro čtenáře, oživíme si své znalosti a vyrazíme. Kam? Ven na zahrady, zahrádky, předzahrádky, minizahrádky u knihoven a šikovné knihovníky vezmeme s sebou! A odměna? Mimo voňavé kávy a zajímavé knihy? Rozkvetlá zahrada!
dobré rady
je pohlazení na duši

a potěcha pro oči.
A ještě něco navíc. Připomínka výstavy orchidejí v Botanické zahradě v Praze.


Kniha mého srdce aneb akce České televize...

13. března 2009 v 17:43 | DAKO |  akce

Mám knihu mého srdce?
Snad každý "potkal" v žvotě knihu, která ho něčím zaujala! Obálkou, názvem, ilustracemi, obsahem a dojem z tohoto "setkání" si zapamatoval na celý život. A nemusí to být ani čtenář - knihomol, ani čtenář - příležitostný, ale člověk, kterého jinak knihy míjí. Přesto název či autor knihy zůstal hluboko zasunutý v paměti.
Mám knihu mého srdce!
Leží na nočním stolku připravena kdykoli potěšit, dodat energii, vylepšit náladu. Knihu, jejíž název či autora "vysypu" třeba o půlnoci. Knihu, mému srdci nejbližší a nejmilejší - Co život dal a vzal, napsala Betty Mac Donaldová. Má pro mne kouzelnou moc. Úžasný životní přívěh, nadhled s jakým popisuje nelehké životní osudy hlavní hrdinky, sympatický humor - mohu ji číst kdykoli!
Mám knihu mého srdce ze všech nejmilejší, ale není sama. Jak šel život objevovaly se další. V dětství od pohádek B. Němcové, Malého Bobše, Káji Maříka až po Lasie se vrací a Vlčáka Kazana. Zdá se, že jich bude víc než jsem myslela. V období dospívání Tři mušketýři a Hrabě Monte Christo. Nelze jmenovat všechny, ovšem ty které jsem vyjmenovala (všem ostatrním se uctivě omlouvám), jsou knihy, k nimž se kdykoliv ráda vracím.
Máte knihu svého srdce? Určitě ano! Jen si vzpomenout a připojit se k celonárodní akci a třeba právě vzpomínka na dávný krásný zážitek vás přivede ke čtení a do knihovny!
Česká televize připravila ve spolupráci s Českým rozhlasem, Svazem českých knihkupců a nakladatelů a s knihovnami ČR pořad "Kniha mého srdce"(KMS), jehož cílem je nalézt nejoblíbenější knihu obyvatel České republiky. Hlasování bude probíhat od 4.dubna 2009.
Našli jste knihu svého srdce? Myslím, že ano. Napište nám, rádi bychom uveřejňovali malé medailonky, zamyšlení, vyznání právě o těch vašich nejoblíbenějších knihách.
Napište nám, který příběh vás zaujal, poznamenal, něco změnil ve vašem životě, na který nemůžete zapomenout, k němuž se neustále vracíte. Podělte se s ostatními o zážitky související se čtením.
Čtení je pozitivní závislost!

Kniha mého srdce aneb "dobrý duch knihovnický"

7. března 2009 v 18:41 | DAKO |  akce
Kniha mého srdce
Milí přátelé,
České televize připravila pořad Kniha mého srdce jehož cílem je najít nejoblíbenější knihu Česka.
Hlasování začíná 4.4. Anketní lístky jsou připraveny v knihovnách. Přijďte a vyberte tu nej...
"Dobrý duch knihovnický Vás zve".
A chcete-li se podělit o své zážitky se čtením s ostatními, napište nám (oddíl zpráva autorovi nebo komentáře) a my vaše příspěvky uveřejníme. Čím Vás zaujala vámi vybraná kniha, proč se stala knihou vašeho srdce. Zapátrejte v paměti a hlasujte. Moderuje Jaroslav Dušek.
Tisková konference - fotogalerie