Prosinec 2008

Dáváte si novoroční pedsevzetí?

27. prosince 2008 v 17:42 | DAKO |  ankety

Malé novoroční zamyšlení...

Nový orloj v údolí...

8. prosince 2008 v 17:13 | DAKO |  zajímavosti

Orloj v Kryštofově Údolí - vánoční zastavení

Vánoční přípravy vrcholí...?! STOP! Je čas vydechnout. Vydejte se do přírody čerpat nové síly!


Orloj byl stavěn od roku 2006 a slavnostně spuštěn 20. září 2008. Hodinám dominují dvě okénka s obíhajícími 12 apoštoly. Celý orloj je poháněn elektromotorem s mechanickými převody sil. Do budoucna má být přidána ještě zvonkohra. Pohyb apoštolů se spouští každou celou hodinu od 18 do 22 hodin.

Autory jsou Martin Chaloupka a mechanik Jiří Ottner, sochy apoštolů navrhl a z lipového dřeva vyřezal liberecký výtvarník Václav Plechatý, zúčastnil se zámečník František Budák z Machnína a umělecký kovář Jan Nikendey a desítky dalších.
Krásné zážitky ve vánočním čase.

Čtenáři...nejlepší reklama knihovny!

5. prosince 2008 v 14:21 | DAKO |  Vzpomínání...
Vzpomínání... také se vám stalo, že vás čas (neúprosně běžící vpřed) zaskočil a najednou jste zjistili, že cosi nečekaně končí?!
Vzpomínání...přidejte se k nám, knihovnicím, a "projděte" se s námi mozaikou vzpomínek, perliček, střípků událostí, neuveřejněých (založených) příspěvků, ale i trapasů, které nás během 15 let potkaly.
Čtenáři...

Čtenáři...jsou různí, ostatně jako lidé všeobecně, ale bez nich knihovna prostě "nežije"!
Čtenáři...překvapí, rozesmějí, potěší, naštvou, vyvíjejí se, pomáhají...!
Čtenáři...vášníví, spokojení - nespokojení, dospělí, děti, studenti - návštěvníci knihovny...!

Mají své zájmy, požadavky, přání ( kterým se snažíme ze všech sil vyhovět), ale nejspíš ani netuší jaké radostné chvilky dokáží knihovnicím připravit! Přicházejí, povídají si a tak knihovnice nechtěně zaslechne útržky rozhovorů. Třeba čtenářky, které začaly před lety chodit do knihovny hlavně pro ženské čtení (Harlequin apod.), stojí u regálů a při půjčování zaslechnu: "...ta je dobrá, půjč si jí..." a hned na to odpověď: "...ukážu ti také dobré spisovatele...". Chvíli soustředěně vybírají a najednou slyším:..."a víš o tom, že pěkné knížky jsou i v příruční knihovně..."? Řekněte sami, kterému knihovníkovi by se "netetelilo srdce blahem"?! Přicházejí další návštěvníci a okamžitě jsou informováni:..."v dětském oddělení je počítač s on-line katalogem.." a když proberou stav receptů ve svých kuchařkách ještě dodají:..."a ten počítač v rohu je na internet...". Může být snad lepší odměna pro knihovníka než zájem čtenáře o knihovnu?! Myslím, že ne! A proto, milí čtenáři, nezapomínejte na knihovnu a choďte, choďte a choďte...přinášíte radost!