Listopad 2008

Víly, čarodějky, strašidla a skřítkové mezi námi...

24. listopadu 2008 v 12:58 | DAKO |  zajímavosti
Věříte, že skřítkové, strašidýlka, víly či čarodějky... žijí mezi námi? Že nevěříte! Asi jste se ještě nesetkali s knížkami spisovatelky a malířky Vítězslavy Klimtové.


V pátek 14.listopadu 2008 se na pobočce KmHK v Kuklenách uskutečnilo setkání nejen s paní Klimtovou, ale i s jejím pohádkovým světem, který pro nás objevila.
Měli jsme možnost nahlédnout do pohádkové země prostřednictvím jejího vyprávění a malování. Verše básnířky Klimtové zhudebnil a zpíval hudebník Pave Půta. Děti, knihovnice, hosté byli nadšeni, protože tolik bytůstek pohádkového světa pohromadě ještě neviděli. Ještě nevěříte? Prohlédněte či přečtěte některou knihu spisovatelky a uvěříte také...

Před i po vystoupení paní Klimtová trpělivě podepisovala knihy, omalovánky či pexesa. Patří jí velké poděkování neboť připravila všem přítomným krásný a nezapomenutelný večer.


Horor v knihovně

17. listopadu 2008 v 17:06 | DAKO |  Vzpomínání...
Vzpomínání... také se vám stalo, že vás čas (neúprosně běžící vpřed) zaskočil a najednou jste zjistili, že cosi nečekaně končí?!
Vzpomínání...přidejte se k nám, knihovnicím, a "projděte" se s námi mozaikou vzpomínek, perliček, střípků událostí, neuveřejněých (založených) příspěvků, ale i trapasů, které nás během 15 let potkaly.

85.let knihovny - oslava, 10.října 1998

Horor v knihovně? Nemožné! A přesto, stačí tak málo, jedno opomenutí a je tu!
85. výročí založení knihovny v Dobřenicích. Organizace a příprava programu probíhá bez problémů. Účinkující jsou připraveni, hosté na svých místech, zahajujeme. Na improvizované pódium, ohraničeném stoly, přichází Hana Kofránková a Alfred Strejček. Rychle ještě poslední kontrola zda je vše vpořádku a... vidím, je zle! Jediný stůl (ten se třemi nohami) stojí přímo uprostřed řady. Kolegyně, sledujíc můj upřený pohled, znehybněla. Naše ruce se pod stolem automaticky setkaly a očima jsme střídavě hypnotizovaly stůl (snad doufajíc, že zmizí) a účinkující (doufajíc, že je udržíme na jednom místě)! Recitační pásmo se zdálo být nekonečné (trvalo necelou hodinu)! A najednou byl konec! Úlevu střídala radost, radost úleva a zase radost, ale nejen z krásného zážitku...!!! Kdo nás ochránil? Snad "skřítek Knihovníček" nedopustil, aby se stalo něco, na co jsme nechtěly ani pomyslet, ani vidět ve snu natož ve skutečnosti! Horor...pro nás určitě ano!Knihovna má budoucnost

14. listopadu 2008 v 11:47 | DAKO |  Vzpomínání...
Vzpomínání... také se vám stalo, že vás čas (neúprosně běžící vpřed) zaskočil a najednou jste zjistili, že cosi nečekaně končí?!
Vzpomínání...přidejte se k nám, knihovnicím, a "projděte" se s námi mozaikou vzpomínek, perliček, střípků událostí, neuveřejněých (založených) příspěvků, ale i trapasů, které nás během 15 let potkaly.

Oslava 85.let Knihovny - neznámý čtenář, říjen 1998 - anketa

Moji milí co chtít více
Vítají Vás Dobřenice.
Zbytečné jsou obavy
z domorodé oslavy.

Utvrdit Vás chceme ve víře,
že nežijeme v žádné díře
dávno už neplatí věta,
že je u nás konec světa.

Vaše práce je však vděčná
knihovna je totiž věčná,
ať si kdo chce co chce říká
přežila i bolševika
a pokud by Pánbů dal
přežije i kapitál.

I když je dnes v knihovně
až příliš knih o "seně",
zbytečná by byla zloba
změnila se totiž doba!

I když zdá se, že duch strádá,
prý to zase náš lid žádá
není v kurzu budovatel
spíš Harlequin za pakatel,
žádný zmatek, je to prosté,
nový čtenář nám tu roste.

S radostí si lze být jist
aspoň někdo umí číst,
nejen hltat v rychlém letu
divné žvásty z internetu.

Snad je z toho jasné dost,
KNIHOVNA MÁ BUDOUCNOST!Trénujete svou paměť?

6. listopadu 2008 v 17:16 | DAKO |  ankety
V předvánoční době malé zastavení...

Trénink paměti a kreativity (Philip Carter, Ken Russell).....SUDOKU.....