Říjen 2008

Záložky a čtenáři

29. října 2008 v 15:18 | DAKO |  zajímavosti
Záložky...
V knihách se najde či zapomene coko-li. Recepty, záruční listy, stvrzenky, fakktury či peníze ale hlavně záložky. Záložka, taková obyčejná věc a přesto nutí k zamyšlení. Proč je čtenář zapomene? Z roztržitosti anebo nám dalším čtenářům chce něco vzkázat? Nejsou totiž nikdy na stejném místě!Knihovnické podzimní rozjímání aneb cestování v čase.

13. října 2008 v 19:37 | DAKO |  cestování
A je to tady. Podzim!

JARO - LÉTO - PODZIM - ZIMA
Zpočátku přívětivý, dobře naladěný, sluníčko hřeje, příroda září pestrými barvami, zdá se, že léto nikdy neskončí, je nám hej! A najednou, bez varování, se ráno vzbudíme a za okny není vidět nic než mlha! Mlha, bílá a hustá, která se převaluje sem a tam a nám, pomalu a jistě, padá na duši splín. Příroda se chystá ke spánku a je jí celkem šuma fuk co si s tím podzimním počasím počneme. Znáte to jistě také?! A co s tím? Jak zahnat myšlenky na podzimní plískanice, krátké dny a blížící se zimu? Chtělo by to terapii! Jistě, ale Co nám pomůže?!
Muzika - je dobrá. Můžeme snít a zapomenout.
Pokec s kamarády - určitě zabere. Vzpomenout na dovolenou a krásné letní zážitky.
Ale co zabírá, u mne určitě, je láska. Jenom klidně čtěte dál. Láska trvalá, která mne provází celý život. KNIHA! Je věrná, nezapomíná, je vždy poruce, potěší a pohladí na duši. Láska moje největší - Co život dal a vzal od Betty MacDonaldové. Není nic krásnějšího než se pohodlně zachumlat v teple s voňavou kávou a nasávat energii nejen do dlouhých podzimních dnů ale kdykoli když smutek padne na duši. Tarapie knihou nezklame nikdy!
Nemáte žádnou takovou knihu. Nevadí! Zajděte do nejbližší knihovny a nechte se inspirovat.
Kniha je láska co musíme mít...
foto: Z.H.

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové je nová(video)

10. října 2008 v 13:29 | DAKO |  zajímavosti
V Hradci Králové, město leží na soutoku Labe a Orlice, byla 25.9.2008 otevřena nová Studijní a vědecká knihovna. Stavba byla zahájena 26.10.2004. Moderní knihovna bude poskytovat čtenářům služby na vysoké úrovni. Součástí knihovny je internetový klub, literární kavárna, galerie či konferenční sál. Novinkou pro čtenáře je knihovní automat, který umožní půjčit si knihu bez pomoci knihovníků. K dispozici jsou i studijní kabinky. Tato zajímavá knihovna opravdu stojí za návštěvu. Stavte se a posuďte sami...
Catherina Zeta - Jones ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.