Urbanická brázda - knihovny - knihovníci

16. července 2008 v 7:37 | DAKO |  akce
V květnu 2007 se uskutečnilo historicky první setkání knihovníků mikroregionu v Roudnici.
Uskutečnil se tak nápad, místostarostky Roudnice Jany Rejlové, rozšířit projekt svazku obcí
"Rozvíjení partnerských vztahů a propagaci regionu Urbanická brázda" o spolupráci knihoven v rámci regionu. Je třeba říci, že i dříve se knihovnice setkávaly, předávaly si zkušenosti, zúčastňovaly se pořádaných akcí, ale většinou ve svém nejbližším okolí. Například spolupráce knihoven v Roudnici a Dobřenicích se úspěšně rozvíjí již několik let. Ale jak se říká, " Víc hlav víc ví" !, takže možnost rozšířit vzájemnou spolupráci zaujala většinu knihoven regionu.
A tak 7. května v Roudnici byla zahájena nová forma spolupráce mezi knihovníky a
knihovnami. Stanovily jsme kalendář schůzek, navrhly plán akcí a vzájemně se ujistily, že nezůstane první ani poslední! A zatím svá předsevzetí plníme. Sešly jsme se již čtařikrát, vždy v jiné knihovně. Připravujeme akce nejen pro čtenáře a ostatní zájemce ale i pro nás, knihovníky. Plánujeme společný cyklovýlet v červenci. Je pravdou, že ne všechno se podařilo dle plánu, ale doufáme, že s přibývajícím časem jistě získáme na zkušenosti a naše činnost se bude rozšiřovat. Akce, které již proběhly se setkaly s velkým zájmem čtenářů jak dospělých tak dětských. Podrobnosti a zajímavosti najdete na webu v oddíle AKCE na konci stránky.
Přejeme si a doufáme, že největší užitek z naší činnosti budou mít nejen čtenáři, ale všichni zájemci o mluvené slovo či hudební nebo cestopisné pořady, a také my, knihovníci. Těšíme se, na Vás!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama